3 hlavní důvody, proč si nechat registrovat ochrannou známku

Finanční tipy

Dodáváte na trh specifický produkt a chcete, aby jej ostatní firmy nemohly napodobovat? Pak zvažte, zda nenastal ten správný čas na to, abyste si nechali zaregistrovat ochrannou známku. V tomto článku najdete 3 hlavní důvody, proč tak učinit.

1. Ochráníte svůj business

Ochranná známka je výborný způsob, jak ochránit business. Pokud si ji necháte registrovat na určitý produkt, který má specifické vlastnosti, získáte ochranu před konkurencí. Váš business tak nebude narušovat nekalé soutěžní prostředí, kdy se ostatní firmy snaží napodobovat úspěšné produkty.

2. Umožníte zákazníkům odlišit váš produkt od ostatních

Mnozí zákazníci se orientují dle značek, loga, ale i tvarů produktů, které kupují. Pokud se stane, že váš výrobek nebude chráněn ochrannou známkou a na trhu se objeví téměř identický výrobek, zákazníci si oba snadno zamění. To pro vás bude znamenat, že ztratíte část zákazníků a tím pádem i zisků. Ochranná známka je jedním z účinných řešení, jak tomuto problému zamezit.

3. Registrace není složitá

Určitě vás zajímá, jaká je u ochranné známky cena, respektive jak složité je její zaregistrování. Jde o velmi snadnou záležitost. Je prakticky zapotřebí pouze vyplnit přihlášku a podat ji k Úřadu průmyslového vlastnictví, který ji během několika měsíců posoudí.

Problém může nastat snad jen v tom, že musíte dodat potřebné podklady a dokumenty. Je nutné také si nastudovat právní předpisy, které se ochranné známky a jejího udělení týkají. I v tomto směru si ale výrazně usnadníte práci, pokud využijete službu Patentoid.cz. Ta za vás vyřídí vše podstatné.

Co se týče ceny, při samotném podání žádosti o registraci ochranné známky je potřeba zaplatit správní poplatek ve výši 5.000 Kč. Pokud dojde ke schválení, je známka na daný produkt či službu platná po dobu 10 let.

Pojmenování produktu a služby rozhodně nepodceňujte. Stejně tak registraci ochranné známky. Pro úspěchy v podnikatelské činnosti je dnes ochranná známka jedním z nejúčinnějších řešení.