Pojišťovny nezapomínají ani na piloty. Mají pro ně připravené speciální pojištění

Zajímavosti

Létání je fenomén, který lidstvo fascinuje od počátku věků. Není proto divu, že přibývá držitelů pilotních licencí. V České republice je v současné době přes deset tisíc aktivních pilotů, kteří ve svém volném čase brázdí oblohu v ultralehkých letadlech, vrtulnících a dalších strojích z dané kategorie. Pokud jste vábení létání podlehli i vy, pak by vás mělo zajímat, že se můžete pojistit. Speciální pojištění pilota vás ochrání před škodami, které způsobíte na vypůjčeném letadle!

Létání je samo o sobě velmi bezpečné, ale na druhou stranu není od věci, když vás ochrání kvalitní pojistný produkt. Může se stát cokoliv a náklady na opravu letounů nejsou zanedbatelné. Poškozený podvozek či přístroje v kabině patří k poměrně častým problémům, ale pojištěné piloty nic takového netíží. Díky pojištění jim odpadá zbytečný stres a mohou se plně soustředit na samotné létání.

Pojišťovny nezapomínají ani na piloty. Mají pro ně připravené speciální pojištění

Pojištění odpovědnosti pilota je vhodné nejen pro piloty, ale také pro instruktory leteckých škol, kteří létají společně s žáky. Podmínkou je, aby ke škodě došlo na vypůjčeném stroji spadajícího do příslušné kategorie. V praxi se pojištění týká letounů, ultralehkých letadel a vrtulníků, rotorových letadel, ultralehkých motorových vírníků a kluzáků. Balóny a vzducholodě nezahrnuje.

Pojistit se můžete u pojišťovny Ergo, která nabízí pojištění pilotů online a můžete si tak jednoduše zajistit kvalitní ochranu se spoustou atraktivních výhod. K těm nejvýznamnějším patří velký rozsah pojistného plnění (od 50 000 Kč do 600 000 Kč, velká sleva za nalétané hodiny (až do 20 %) a již zmíněná možnost vyřízení online s okamžitou platností. Dále pak celosvětová platnost a uzavření smlouvy na dobu určitou nebo neurčitou s automatickým prodloužením.

Pojišťovny nezapomínají ani na piloty. Mají pro ně připravené speciální pojištění

Pojišťovna Ergo není na trhu nováčkem a nabízí i jiné zajímavé produkty. V nabídce najdete například cestovní, úrazové či majetkové pojištění.