Užitečný pomocník nejen pro vaší bezpečnost

Nezařazené

Ochrana majetku se stává stále důležitější potřebou soukromých i veřejných objektů. Jednou z nejpoužívanějších variant jsou fotopasti, které se uplatňují jednak na ochranu před zloději, a jednak ke sledování pohybu lesní zvěře.

V obou případech je podstatné, aby fotopast při pořizování záznamů nevydávala ani světelný, ani zvukový signál. To znamená, aby blesk byl neviditelný a také nehlučný. Lesníci využívají fotopasti jednak ke sledování migrace zvěře, a jednak k ochraně lesního majetku. Tím je především vytěžené dřevo a pak také vánoční stromky. Největší výběr fotopastí značky Acorn naleznete na stránkách internetového obchodu fotopast-acorn.cz. Fotopasti Acorn zde mají největší zastoupení, neboť jsou nabízeny celkem čtyři jejich řady.

Jaké fotopasti vybrat

Užitečný pomocník nejen pro vaší bezpečnostVelice praktické a účelné jsou fotopasti s GSM modulem, určené především k ochraně majetku. Majitel rodinného domu nebo pozemku může díky tomuto modulu okamžitě reagovat na pohyb na svém pozemku a například upozornit policii. Princip funguje tak, že pomocí SIM karty vložené v přístroji vám fotopast bude odesílat snímky do vašeho mobilního telefonu nebo na vaší e-mailovou adresu. Pořízené fotografie mohou posloužit jako průkazný důkazní materiál při usvědčování zloděje.

Fotopasti Acorn se v jednotlivých řadách liší především cenově. Nejlevnější variantou je fotopast Acorn řady 5210 MC, u které není GSM modul. Ovšem stejně jako u jiných typů, které nemají tento modul, jej lze dodatečně kdykoliv v budoucnu přikoupit a nainstalovat.

Užitečný pomocník nejen pro vaší bezpečnostDalším parametrem je široký úhel snímaného prostoru. Je to zdánlivá výhoda, ovšem je třeba upozornit, že snímané objekty nebudou na fotografii dostatečně čitelné a budou se jevit jako hodně vzdálené. Široký úhel snímání je ideální pro střežení místnosti, ve které může z jednoho místa snímat celý prostor. Pokud si chcete tedy pořídit důkazní materiál z venkovního prostředí, je daleko vhodnější fotopast Acorn s běžným úhlem snímání.

Fotopasti s neviditelným bleskem a minimálním, nebo vůbec žádným zvukovým doprovodem v podobě cvaknutí, jsou také pro myslivce, jednak k pozorování lesní zvěře, a jednak i ochraně dřeva nebo vánočních stromků.