3 důvody, proč je správné mít povinné ručení sjednáno

Zajímavosti

O čem se v souvislosti s provozem motorového vozidla mluví nejvíce? Je to zcela určitě povinnost mít sjednané povinné ručení auta. To dnes dokonce nařizuje zákon. Jako majitelé aut však máme výhodu, že si můžeme sami provést srovnání povinného ručení a vybrat si takovou pojišťovnu, která bude našim potřebám vyhovovat. Třeba pojišťovnu AXA. Vše lze za pár minut zvládnout prostřednictvím webu Porovnej24.cz. A na co se podíváme nyní? Proč je správné pojistku mít.

Neplatíte škody, které způsobíte

Představte si situaci, která souvisí s tím, že byste snad měli dopravní nehodu. To rozhodně nemusí být nic neobvyklého. Pokud byste neměli sjednané povinné ručení online, znamenalo by to pro vás, že byste museli všechny způsobené škody hradit ze svého. A to nejenom škody na majetku, ale samozřejmě také škody na zdraví. A mnohdy není nic výjimečného, že jdou dané škody až do výše několika milionů korun.

Vyhnete se různým poplatkům

Co je druhým důvodem, proč mít pojistku sjednánu? Vyhnete se různým platbám. Stačí mít i to nejobyčejnější, nejlevnější povinné ručení a máte jasně splněnou zákonnou povinnost. Díky tomu se vyhnete nejenom příspěvku do fondu nepojištěných, který musí platit ostatní. Stejně tak nehrozí ani pokuta při případné kontrole. Online kalkulačka povinného ručení vám umožní vytisknout si zelenou kartu, kterou se následně prokážete.

Získáte služby, které jsou praktické

Je to sice základní ochrana, kterou vyžaduje zákon, což ale neznamená, že byste nemohli získat i něco navíc. Pokud provedete porovnání povinného ručení, lze vybrat i takové nabídky, kdy budete mít pojištěné čelní sklo, budete mít pojištěná svá zavazadla, ale pojistíte třeba i riziko srážky se zvěří. A jak může napovědět ceník povinného ručení, jde o varianty, které můžete mít dokonce i zcela zdarma. A to je tím třetím důvodem, proč je dobré samotnou pojistku mít sjednanou.