Čím to je, že si klempíř může vydělat více než manažer či IT specialista?

Finanční tipy

Přemýšlíte, jakým povoláním si s velkou pravděpodobností vyděláte hodně peněz? A máte u toho pocit, že bez vysokoškolského diplomu z prestižní školy to nepůjde? Nenechte se zmást, protože existuje mnoho jiných možností. Dobrým příkladem jsou klempíři, kdy si ti šikovní vydělají i více než studovaní manažeři. Čím to je a co k tomu potřebují? Všechny tyto zajímavé informace najdete v článku.

Vysokoškolský titul jako standard

Je až s podivem, o kolik za poslední roky vzrostl počet vysokoškolsky vystudovaných lidí. Dříve se jednalo téměř o raritu, kdy diplom vlastnilo kolem sedmi procent lidí. V roce 2017 se však podle průzkumů jednalo už o 20 procent lidí v rámci České republiky. Takže teď se může zdát, že bez vysoké školy jen obtížně seženete dobře placenou práci. Ale nic není černobílé a spolu s tím, jak přibývá specialistů na teoretické vědy, programátorů, manažerů a podobně, ubývají šikovní řemeslníci. A aby měli dostatečnou motivaci věnovat se těmto zaměstnáním a vydělávat si poctivou prací rukama, musí se zvyšovat i jejich finanční ohodnocení.

Povolání, jaké se zatím nedá nahradit

Je to zcela zřejmé a povolání řemeslného charakteru se zatím ve většině případů nedá nahradit. Zatím neexistuje robot, který by si poradil s klempířskými pracemi a podobně. Poptávka po bydlení stále více roste, což znamená, že se staví a renovuje o sto šest. Kvalifikovaní pracovníci, kterým ve výsledku klidně může stačit i základní vzdělání a rekvalifikační kurz, jsou tak velmi žádaní. Mohou se rozhodnout, zda se stanou podnikateli a budou si sami shánět zakázky, nebo propůjčí své šikovné ruce firmě.

Šikovných řemeslníků ubývá

Už jen z obyčejných počtů je jasné, že z lidí, kteří se stali vysokoškoláky a zasedli do kanceláří, mohli být řemeslníci. Jenže se tak nestalo a není tedy nikdo, kdo by jejich místo vyplnil. S přibývajícím množstvím kancelářské práce se najednou lidem nechce pracovat rukama, i když by šlo o velmi dobře placené zaměstnání. Na druhou stranu však jde o výhodu pro samotné řemeslníky, kteří si svou nenahraditelnost začínají uvědomovat a požadují vyšší platy.

Velká poptávka a přetahovaná o zaměstnance

Klempíři dnes patří mezi hodně žádané řemeslníky. Jednotlivé firmy se přetahují, kdo nabídne lepší podmínky. Kromě firemních zakázek je ve velké míře dáván prostor i pro vedlejší podnikání. Teoreticky je tak výše maximálního výdělku téměř neomezená. Pokud budete šikovní, uděláte si jednou za čas rekvalifikaci na nové technologie a materiály, máte téměř jistotu, že se o vás budou přetahovat. Je to skvělé z toho důvodu, že si vyberete pracovní podmínky a nemusíte se bát, že bude nouze o práci. V porovnání s kancelářským zaměstnáním je totiž velmi dobré ohodnocení téměř bez rozdílů mezi kraji, protože všude je potřeba mít kvalitně udělanou střechu. A dalo by se říct, že podobně na tom jsou i další povolání, jako například elektrikáři, pokrývači, instalatéři a další, kterým se často vyplatí vlastní živnost.

Ještě více zakázek díky rekvalifikačnímu kurzu

Pokud si chcete přijít na ještě lepší peníze, hodí se neustávat ve vzdělání. Aktuálně se hodně uplatňuje hliníková střecha a ti, kdo si s ní umí poradit, jsou skvěle hodnocení. Hliníková krytina však má svá specifika a je potřeba perfektně pochopit specifické vlastnosti tohoto materiálu. S tím pomůže rekvalifikační kurz společnosti Prefa Academy. O školení je opravdu velký zájem, takže s přihláškami určitě neotálejte. Po dokončení získáte příležitost zvládnout dobře placené zakázky a vydělat si ještě o něco více v porovnání s prací před kurzem.