Jak na cestovní pojištění

Finanční tipy

Jak na cestovní pojištění

Proti čemu nás cestovní pojištění chrání

Cesttěovní pojišní patří k vůbec nejvýhodnějším typům pojištění vůbec. Za pár desítek korun jste totiž chránění před poplatky v ceně stovek tisíc. Toto pojištění vlastně funguje jako klasické zdravotní pojištění, které má každý občan naší republiky. Na rozdíl od toho povinného pojištění, tato pojistka platí i v zahraničí. Pokud se Vám tedy přihodí úraz, náklady na léčbu za Vás přebere pojišťovna. Cestovní pojištění výhody a nevýhodyCestovní pojištění bývá často v ceně organizovaných zájezdů, ovšem nemusí to platit vždy a proto si raději pojištění ještě před odjezdem zkontrolujte.

[hana-code-insert name=’Banner 468×60′ /]

Jak si vybrat nejvhodnější cestovní pojištění

Pokud si musíte cestovní pojištění vybírat sami, musíte si uvědomit několik velmi důležitých věcí. Především to, že ne každé pojištění kryje všechny typy činností, při které může vzniknout úraz. Pokud například budete na dovolené jezdit na koni a stane se Vám úraz, Vaše pojištění nemusí tuto činnost pokrývat a výdaje za léčbu si musíte hradit sami.

Pokud si tedy zařizujete cestovní pojištění, je nutno si ověřit seznam činnosti, které pojistka zahrnuje. Pokud máte v plánu adrenalinové sporty a horolezectví, určitě nebudete mít tak levní pojištění, jako když pojedete na romantický víkend do lázní.

Cestovní pojištění existuje v několika variantách, které se od sebe cenově liší a tento rozdíl je opravdu zajímavý. Existuje například pojištění pro lidi, kteří jedou jen na pracovní cestu. Dále to může být například trvalé cestovní pojištění, které Vás chrání celý rok. Tato varianta je vhodná, pokud vycestujete do nějaké země více než dvakrát za rok. Poslední variantou jsou cestovní pojištění do určitých zemí. Nejčastější bývá například pojištění, které se omezuje jen na Slovensko.

Určitě takovéto varianty promyslete a podívejte se detailně nabídky nebo se zeptejte přímo v pojišťovnách.