Hlavní výhody kreditních karet

Finanční tipy

Kreditní karty jsou sice více populární v západních zemích, postupně však jejich krásu objevují i čeští zákazníci. Dnes prozradíme hned několik důvodů, proč jsou kreditní karty výbornou finanční službou.

Co je to kreditní karta?

Kreditní karta je poměrně jednoduchým produktem. Prakticky je to běžná platební karta na které je stálý tzv. revolvingový úvěr. Tento typ úvěrů se dost využívá při podnikání a právě u kreditních karet. V praxi se jedná o úvěr, který lze splácet a zároveň z něj čerpat. V případě kreditní karty tak vlastně platíme penězi banky, které jí následně vracíme. Někteří lidé používají kreditku jako hlavní nástroj platby a někteří zase jako finanční rezervu. Takováto rezerva je o dost rychlejší a výhodnější než půjčka a v tom spočívá jedná z výhod kreditních karet.

3 hlavní výhody kreditek

1. Bezúročné období kreditních karet je časový úsek (obvykle 40-60 dnů) kdy můžeme dluh na kreditní kartě splatit aniž bychom přeplatili jedinou korunu.
2. Výhody a slevy u obchodníků. Mnoho prodejních sítí, operátorů a obchodů má nějakou tu menší výhodu nebo slevu, pokud platíte pomocí kreditní karty. Jednoduše získáte bonus, který je zdarma.
3. S většinou kreditních karet se nemusíte bát platit ani v zahraničí a to s výhodným kurzem a bez vysokých poplatků za platbu nebo výběr. Kreditní karta je nejlepším způsobem platby v zahraničí.

Zařiďte si kreditní kartu

Hlavní výhody kreditních karet Jak si vybrat kreditní kartu

Existují tři základní druhy platebních karet.

Standardní kreditní karta je nejpoužívanější. Můžete s ní platit a máte klasický limit výběrů.

Prémiová kreditní karta (označovaná i jako zlatá kreditní karta) je pro náročnější zákazníky. Co to znamená? Takováto karta má nejrůznější bonusy, získáte s ní slevu na další produkty. Například na pojištění, spoření nebo debetní kartu. Zvýšený je taky limit výběrů a tak máte k dispozici větší finanční prostředky.  Tuto kartu nabízí nejčastěji banky.

Charge kreditní karta, toto je přesný opak prémiové kreditní karty. je určena pro zákazníky kteří kartu chtějí využívat jako zálohu pro případ, když nevýjdou s výplatou nebo nastanou nečekané výdaje. S tou kartou můžeme disponovat zcela normálně, ale musíme na konci měsíce vždy celou kartu splatit na nulu.