Zpestřete své portfolio investicí do zlata a stříbra. Jaké jsou výhody a možnosti?

Finanční tipy

S pomocí investování můžete aktivně zhodnotit svůj majetek. Příležitostí a variant, kam uložit finance tak, aby se v čase zhodnotily, existuje hned několik. Jednou ze stále více oblíbených možností je také investice do drahých kovů v podobě zlata a stříbra. V článku najdete přehled základních výhod a tip, kde investiční kovy pořídíte.

Výhody investice do drahých kovů

Investování do drahých kovů patří mezi konzervativnější druh investic s poměrně nízkým rizikem. I přesto však může být výnos při dlouhodobějším držení výrazný. Zlato je stabilním kovem, jehož hodnota je staletími prověřená, a jde o celosvětově uznávaný drahý kov. Výhodou je fakt, že nepodléhá inflaci a po čase může svou hodnotu naopak zvyšovat. Podobně je na tom i stříbro, které díky zvýšené potřebě pro výrobu elektroniky zažívá v poslední době nárůst hodnoty. I do budoucna se dá předpokládat podobný trend a investice do stříbra tak patří mezi doporučované strategie uchování části majetku.

Vybírejte od osvědčených obchodníků

Protože zlato a stříbro nejsou nejlevnější investicí a hodnota se odvíjí i od kvality a čistoty drahého kovu, je nesmírně důležité vybrat osvědčeného obchodníka. V dnešní době si můžete investiční kovy vybrat i na internetu. Pro představu navštivte stránky společnosti AuPortal, která patří mezi přední obchodníky s investičními kovy.

Tip na zajímavou investiční minci v limitované ražbě

Zajímavý růst hodnoty mohou mít i mince ražené v omezeném množství. Jde například o stříbrnou minci vydanou k výročí somálských slonů. Na výběr máte z menší varianty o hmotnosti 1 oz vydané v ražbě 15 000 kusů pro celý svět, případně si můžete zvolit velkou stříbrnou minci o hmotnosti 1 kilogram, která byla vyražena v množství 500 kusů v rámci celého světa.