Obnovitelné zdroje i nákup nemovitostí lehce zvládá Rusňákova DRFG

Finance

Obnovitelné zdroje i nákup nemovitostí lehce zvládá Rusňákova DRFG

DRFG, investiční společnost Davida Rusňáka, je na trhu už nějaký čas. Většinou jsou s ní spojena slova jako cenné papíry, především dluhopisy a dále také fondy. Těch vlastní tato firma několik. Představme si v kostce nemovitostní a energetický.

DRFG Real Estate – revoluce v projektování

Nemovitostní fond DRFG Real Estate je na trhu poměrně nováček, ale i tak sklízí velice kladné reference. Zásluhou je bezesporu špičkové vedení a přelomový, nově vyvinutý software, ušitý fondu přímo na míru. Usnadní práci jak projektantům, tak ale i ostatním stavařům. Tento počítačový program už měli možnost vyzkoušet hned na několika projektech, z toho jeden byl přímo pro DRFG.

Ve svém portfoliu se může DRFG pochlubit i velmi lukrativními domy v Českých Budějovicích. Nejen že jsou v samotném centru města, ale mají i výborný potenciál k rozšíření. Ve vyšších patrech je možné vybudovat buď obytné prostory, nebo kanceláře.

Portfolio, které nemovitostní fond Davida Rusňáka spravuje, přesahuje hodnotu dvou miliard. Tím se s přehledem dostal mezi realitní špičku. Nabídky na spolupráci se začínají hrnout, a to společnost velice těší.

Energetika není Davidu Rusňákovi cizí

David Rusňák Family Group se v poslední době začala ohlížet i v oblasti tepla a výroby elektrické energie. Jako prvním bodem zájmu byla Teplárna ve Štemberku. Tu se povedlo získat a dalším lákadlem pro společnost jsou výrobny energie z obnovitelných zdrojů.

Pro DRFG byl velký sen založit fond se zaměřením na energetiku. Ovšem proto bylo nezbytné získat do svého vlastnictví nějaký majetek z této oblasti. Dnes mají provoz zajištěn pěti solárními elektrárnami minimálně na 18 měsíců. Pořizovací cena se vyšplhala na neuvěřitelných 1 900 000 Kč.

Rozmachu fotovoltaiky nahrává i legislativa ze strany Evropské Unie. Investice do této oblasti je stále poměrně jistá a s minimálním rizikem ztrátovosti. Pakliže nepočítáme pořizovací náklady, náklady na následnou péči a servis je jsou poměrně nízké. Výnos záleží převážně na sluneční aktivitě a ta je bez diskuze v posledních letech více než příznivá.