Jak vytřískat co nejvíce peněz z investičního fondu?

Finance

Investovat je v dnešní době velice jednoduché. I proto ale výrazně klesají výnosy z některých investic. Jak tedy z investičního fondu vytřískat maximum?

Jak vytřískat co nejvíce peněz z investičního fondu?

Investiční fond patří mezi jednoduché způsoby, jak můžete investovat i vy. Abyste z něj dostali zajímavý výnos, musíte investovat chytře. Jak na to? O tom si budeme povídat v následujících řádcích.

Zajímavé výnosy

Investice do podílového fondu je vhodná, pokud máte přebytečné peníze. Byla by škoda nechat je ležet na účtu, aby ztrácely svoji hodnotu. Jedná se také o dobrý způsob dlouhodobého spoření. Řada společností vám umožní začít už s několika set korunami měsíčně. Rozhodně ale nepočítejte s příliš vysokým výnosem. Ten se totiž pohybuje pouze v řádu jednotek procent ročně.

Každý investiční fond má jiný výnos. Záleží na tom, jak schopní jsou jeho správci. Na trhu ale naleznete desítky podílových fondů, do kterých může investovat úplně každý. Zpravidla se jedná o akciové, dluhopisové i fondy s nemovitostmi s různou úspěšností. Pokud se chystáte naskočit do rozjetého vlaku až letos, počítejte spíše se ztrátovým obdobím.

Investice na vlastní pěst

Nejlepší výchozí pozici budete mít v případě, pokud dokážete uvolnit několik set tisíc. Pokud se v daný rok bude fondu dařit, můžete svou investici zajímavě zhodnotit. V některých případech je ale lepší investovat na vlastní pěst. Nejenže se něco přiučíte, ale také budete mít mnohem větší kontrolu nad svými financemi.

Investování na vlastní pěst sice zabere spoustu času, pokud se ale nebudete řídit „zaručenými“ radami na internetu, můžete dosáhnout na zajímavé zisky. Platforem k investování je přitom hned několik. Skrze některého z brokerů můžete investovat do akcií, kryptoměn či nerostného bohatství, můžete investovat do peer-to-peer půjček… Zajímavých příležitostí je hned několik. Stačí se některé chopit a vytřískat z ní maximum.