S tím, jak se dnes na internetu objevují záplavy různých typů půjček, objevují se také stále častější spekulace o tom, která je či není podvodná. Mnohdy ovšem dochází jen k jakémusi matení klientů, často nepodloženému skutečnými informacemi. A jaké jsou ty nejčastější mýty, které podle některých přímo určují nespolehlivost dané půjčky nebo dokonce její nesolidnost? Těch argumentů může být opravdu hodně, my si ale uveďme alespoň ty nejvíce rozšířené a zkusme si je trochu osvětlit.
První zdarma
Oblíbenou součástí služeb poskytovatelů moderních rychlých a nebankovních půjček je první zapůjčení bez jakýchkoliv poplatků. Půjčit si peníze zdarma je jistě lákavé, ale právě to může někoho vést k mylné domněnce, že zde přece není něco v pořádku. Jak už to tak bývá, jen velmi výjimečně značí služba zdarma to, že společnost pouze láká klienty a pak jaksi „skutek utek“. Ovšem pokud si zvolíte například půjčku Zaplo, kde je rovněž první půjčka zdarma, budete mít jistotu.
Malý úrok
Také malé úroky mohou svádět k tomu, že tato společnost nebude tou pravou. Je to vlastně paradox, ale jakmile vám některý subjekt nabízí hodně výhod při půjčování, máme tak trochu tendenci mu nevěřit. Uveďme si zase jednu půjčku, u které se dočkáte jednoho z nejnižších úroků na trhu, ale přesto se o podvod nejedná. Hovoříme o již velmi oblíbené půjčce Acema.
Bez náhledu
Společnosti nabízí také takové půjčky, při kterých nepožadují nahlížení do registru dlužníků, nebo dokonce nemusíte dokazovat své příjmy. Názory, že tato metoda je důkazem nesolventnosti jsou znovu zcela mylné, především pokud hovoříme o Acema půjčce. Zajisté se mohou najít i podvodné subjekty, ovšem v drtivé většině znamená možnost zachovat si jakési finanční soukromí přidanou službu, které je důležitá v konkurenčním boji poskytovatelů půjček.
Těchto poskytovatelů je dnes tolik, že se musí nějak odlišovat, nabízet svým zákazníkům něco navíc.