Pojistěte si faktury a zbavte se rizika v podnikání

Pojištění

Co je pro podnikatele nejhorší? Když nemá dostatek zákazníků, nebo když mu neplatí. S oběma problémy se však dá bojovat. V prvním případě může pomoci marketing, ve druhém vás zaručeně ochrání pojištění faktur. Naklikáte ho online za pár minut a pak vám nic nebude bránit klidně spát.

Platební morálka zákazníků patří k věcem, které prostě neovlivníte. Někteří zaplatit nechtějí, jiní prostě nemohou z toho důvodu, že mají sami finanční problémy. Proč byste na to ale měli doplácet právě vy a vaši zaměstnanci, na jejichž výplaty pak nebudete mít?

Neplatiči vám berou i čas

Co uděláte s člověkem, který vám nezaplatí fakturu? Nejspíš se ho budete několik týdnů snažit uhánět. Telefonáty, e-maily, osobní setkání. Záleží na tom, o jak vysokou částku půjde. Bude-li nízká, možná nad tím nakonec mávnete rukou. Ušetříte si tím nervy, čas i starosti. Co kdyby ale tohle všechno někdo zařídil za vás?

Pojištění faktur se o neplatiče postará

Pokud se chcete zbavit tohoto rizika v podnikání, objednejte si pojištění faktur. Prostředník za vás vyřeší zdlouhavé vymáhání nezaplacené částky a v případě největší nouze vám prostě proplatí 85 % hodnoty faktury. K tomu však dochází zřídkakdy, protože neplatičům většinou bohatě stačí, že na jejich platební morálku dohlíží někdo další. Pak si ani nedovolí nezaplatit.

Naučte se pojišťovat své faktury

Máte i vy chuť hodit starosti na jiné díky pojištění faktur? Jde sice o pojištění, ale funguje trochu jinak než třeba cestovní pojištění. Zařizuje se na každou fakturu zvlášť, tudíž třeba pro zakázku osvědčenému zákazníkovi ho řešit vůbec nemusíte. Musíte ovšem počítat s tím, že před uzavřením pojištění je daná faktura prověřena. Musí splňovat pár podmínek, například by neměla být vystavena nepodnikateli nebo firmě, která se již nachází ve finančních potížích. Po zadání údajů o faktuře online tedy dojde k prověření, pak bude pojištění schváleno a od té doby už jste chráněni. Zkuste to rovnou na PojištěnáFaktura.cz.