Porovnávejte půjčky po internetu, ušetříte tak totiž spoustu času i financí

Finanční tipy

Je to vlastně jednoduché, když si chcete půjčit peníze, jako první krok musíte otevřít internetový prohlížeč. Právě svět internetu vám poradí, která nabídka by mohla být nad jiné výhodnější a jakou spíše opomenout, pokud chcete opravdu ušetřit čas i peníze. Nakonec, proč si nenechat nezávazně a zdarma poradit, že? To by bylo hodně pošetilé, nebrat v úvahu rady ostřílených profesionálů.

Porovnávejte svědomitě, každé číslo a každá informace se počítá

Srovnání půjček není v zásadě nic složitého, má však pochopitelně svá pevná pravidla. Nesmíte porovnávat vždy jen jednu veličinu, lepší je postupovat komplexněji a mít jasno o každé jednotlivé náležitosti té či oné půjčky. Pokud vám některé doplňkové služby (respektive jejich absence) nevyhovují, nelámejte nic přes koleno. Například půl procenta z úrokové sazby pak snadno oželíte, když budete mít stoprocentní jistotu, že splátkový kalendář můžete za mírný poplatek kdykoliv prodloužit. Pokud tu podobná možnost nebude, vystavujete se riziku vysoké pokuty – a tu nikdo platit nechce, no ne?

Možností je dost, můžete si například půjčit od lidí, což je dnes hodně oblíbené. P2P půjčky jsou klasika už dlouhé měsíce, na český trh vtrhly doslova jako tsunami a jejich popularita rozhodně neustále narůstá. Co je výhodou takových půjček? A kolik si tedy vlastně můžete půjčit, když na to přijde?

Porovnávejte půjčky po internetu, ušetříte tak totiž spoustu času i financí

  • Půjčky od lidí rovná se důvěra. Víte, kdo do vás investuje, je to konkrétní člověk, ne firma.
  • Rychlé vyřízení. Sepíšete příběh a pak už jen sledujete, jak se na vás lidé hned skládají.
  • Půjčit si můžete až půl milionu korun, záleží na tom, jaký promýšlíte konkrétní projekt.

Zajímavou alternativou jsou určitě i bankovní půjčky. U nich ale musíte splnit náročná kritéria, není automaticky jasné, jestli je dostanete nebo ne – a pokud nebudete dostatečně bonitní, možná budou úroky položené hodně vysoko. Samozřejmě ale není třeba vzdávat se předem, je však třeba vzít na vědomí, že banky vyjdou vstříc raději bezdětným s bytem v OV než lidem, kteří mají v tuto chvíli nesplacené půjčky a žijí „jen“ v nájemním bydlení. Bonita rozhoduje o mnohém, ale pokud v bance nepochodíte, je tu ještě velice pestrý nebankovní sektor.