Spořicí účty s nejvýhodnějším úrokem – které to jsou

Finance

Je sice možná pravdou, že doba úžasných spořicích účtů již pominula, ale na druhou stranu stále můžete vložené prostředky zajímavě zhodnotit. Najít spořicí účty s nejvýhodnějším úrokem nemusí být vůbec těžké. Navíc počítejte s tím, že na rozdíl od jiných možností zhodnocení peněz je tahle stoprocentně bezpečná. Vklady jsou chráněny až do výše ekvivalentu 100 tisíc euro, tedy zhruba 2,7 milionu korun.

Zhodnocení je různorodé, někde se dočkáte 0,2 procenta ročně, což je poměrně nízká hodnota, jinde se ale roční sazba blíží jednomu procentu. Tím pak pokryjete inflaci, čistý zisk bude samozřejmě ještě stále zajímavý. Spořicí účty jsou k dispozici i pro děti, samozřejmě možností je na trhu velmi mnoho a je jen na vás, ke které se přikloníte. Prakticky každá větší tuzemská banka nabízí nějaký zajímavý spořicí účet.

Co takhle vyzkoušet mBank?

Co si představit, když se řekne mBank spoření? Banka, která je na našem trhu již od roku 2007, nabízí úrokovou sazbu 0,3 procenta ročně. Peníze však budete mít po ruce kdykoliv to bude zrovna potřeba. Nemusíte kvůli zřízení spořicího účtu domlouvat nic přímo na pobočce, stačí totiž použít internetové bankovnictví. A pozor, zmíněné úročení platí jen pro zůstatkovou částku do 100 tisíc korun včetně. Vyšší suma pak bude úročena mnohem méně.

Řešením by mohlo být i ING Konto

A co třeba ING konto? Úroková sazba je tu skutečně zajímavá, jde o konto výhodnější než u konkurence.

  • Úroková sazba půl procentního bodu. To se týká všech účtů se zůstatkem maximálně 400 tisíc korun.
  • Všechno je možné řešit online, roční výpisy dokumentující stav konta jsou zasílány bezplatně.
  • Bez poplatků! Nemusíte platit za vedení podobného účtu, a to platí i pro případnou žádost o zrušení.
  • Vyšší částka než 400 tisíc korun bude mít roční úrok „pouze“ 0,25 procenta.

Postačí jen doklad totožnosti, respektive jeho číslo a online žádost prostřednictvím internetu. Financemi můžete pohodlně disponovat kdykoliv, převádět si je na osobní (běžný) účet a tak dále. Spořicí účet tak má stále svou atraktivitu, i když v posledních letech už nejde o tolik oblíbenou záležitost. Spořit si takto několik let sice nezajistí vysoké zhodnocení, zato jde ale o bezpečnou investici, která nebude stát žádné peníze navíc.