Výhodný podnikatelský účet zdarma se vyplatí

Finanční tipy

Podnikatelský účet je základem při počátečním záměru v oblasti podnikání, není sice nezbytný, avšak ušetří vám hodně času a práce. Na českém trhu je mnoho bankovních produktů, které jsou určeny pro podnikatele, není však jednoduché vybrat ten správný tak, aby splňoval vaše očekávání a neměl žádné skryté podmínky. Mnoho podnikatelských účtů je dnes již nabízeno zdarma bez měsíčních paušálních poplatků. Pro živnostníky není zakládání speciálního podnikatelského bankovního účtu povinné, avšak takový produkt přináší mnoho výhod. Rozhodně je lepší mít rozdělené firemní peníze od vašich osobních nejen pro následné účetní zpracování, ale také v případě kontroly z finančního úřadu. Nemusíte pak vysvětlovat soukromé účetní pohyby, odkud jste dané finance vzali nebo k čemu jste je použili.

Bankovní účet bez poplatků pro jednodušší podnikání

Vybrat správný produkt nemusí být úplně jednoduché, aktuálně nabízí podnikatelská či firemní konta na českém trhu většina bank. Před samotným výběrem bankovní instituce se zamyslete, jaký je váš obor podnikání, kolik transakcí máte přibližně každý měsíc a jaké další služby a servis očekáváte. Rozhodující je v neposlední řadě také cena. Popřemýšlejte také, zda ke svému podnikání budete potřebovat účet ve více měnách nebo vám postačí česká koruna. Obchodujete-li se zahraničními subjekty, víceměnový účet pro vás bude bezesporu výhodnější. Spočítejte si tedy, jaké transakce a služby budete pravidelně využívat a kolik vás to bude nakonec stát, nebudete tak nepříjemně zaskočeni. S minimem bankovních operací se vyplatí podnikatelský účet zdarma, při častém využívání různých služeb je zajímavou volbou některý z měsíčních paušálů, které banky nabízí. Při zpracování daňového přiznání nezapomeňte, že jsou náklady na provoz firemních účtů daňově odečitatelnou položkou, ušetříte tak na daních.

Využití kontokorentu či úvěru k podnikání pro snadný začátek

Některé banky vám ihned při založení účtu nabídnou menší úvěr či kontokorent. V případě vlastního firemního účtu je pro vás úvěr pro začínající podnikatele mnohem dostupnější. Pokud máte v bance nějakou dobu k vidění podnikatelskou historii, získáte vyšší bonitu. Kontokorent např. ve výši 20 až 50 tisíc korun můžete získat v okamžiku založení podnikatelského účtu, a tak mít snadnější počátek podnikání. Přece jen jsou v začátcích zapotřebí vyšší náklady na nákup zboží, reklamu, webovou prezentaci, vizitky apod.

Podnikatelská půjčka s pojištěním schopnosti splácet

Získat půjčku do startu v podnikání může být opravdu snadné, výhodné a bez větších starostí. Pokud využijete připojištění neschopnosti splácet, získáte nižší úrokovou sazbu 7,9 % p. a. a nemusíte mít žádné zbytečné obavy. Pojištění se vztahuje na pracovní neschopnost a ztrátu zaměstnání, v případě jeho uplatnění obdržíte dvojnásobné plnění, tedy kromě splátky úvěru obdržíte tu samou částku k osobní spotřebě. Plnění je již po 30 dnech od ztráty práce či počátku pracovní neschopnosti, navíc získáte za každý den pobytu v nemocnici 10 % ze splátky úvěru jako bonus. Půjčit si můžete částku ve výši 10 000 až 600 000 Kč s dobou splatnosti 12 až 84 měsíců, RPSN je 13,96 % p. a. Bez pojištění budete mít úrokovou sazbu úvěru 9,9 % p. a. Půjčka je pro klienty transparentní, bez skrytých poplatků a podmínek. Přehled o vašich splátkách lze sledovat v internetovém bankovnictví a mobilní aplikaci.

Další služby k firemním účtům

Nabídek je na českém bankovním trhu nepřeberné množství, proto jsou k podnikatelským účtům nabízeny další služby, které mají nalákat co nejvíce nových klientů. Využít můžete např. asistenční a právní služby či výběr vlastního čísla účtu nebo přenos toho původního. Další zajímavou službou je třeba spořící účet s lepším úrokem, výběr obrázku u platební karty, kreditní karta s výhodnějšími nákupy u vybraných obchodních partnerů apod. Některé firemní účty umí propojit bankovní účet s účetním systémem a nabídne vám import a export dat. Vedení účetnictví, zpracování mezd a přehledné finanční reporty vám usnadní práci a ušetří mnoho času.