V dnešní době dostávají lidé víc zaplaceno, přesto nešetří. Naopak lze říct to, že více utrácíme. Pojem „železná zásoba“ nebo „finanční rezerva“ nám už nic neříkají, což je velká škoda. Jelikož si nespoříme stranou, každá hloupost nás dokáže rozhodit. Pokud se nám něco pokazí v domácnosti a nemůžeme bez toho dlouho žít, musíme to opravit, ale velice často si na takovou opravu musíme půjčit, protože zkrátka nemáme, z čeho bychom opravu zaplatili. Pokud však potřebujete půjčit jenom několik tisíc korun, měli byste sáhnout po těch nebankovních půjčkách.
Nebankovní půjčky jsou do jisté míry mnohem výhodnější než ty bankovní. Nebankovní půjčky jsou skvělé například v tom, že žádost o půjčku je velice rychlá, což se u bank říct nedá (tam se proces schvalování často protáhne). Díky tomu, že nebankovní instituce schválí půjčku během několika minut, do dalších několika minut jsou peníze i na účtu (obvykle to bývá do dvaceti minut).
Samozřejmě i kolem nebankovních půjček se točí celá řada otázek, proto si na ty nejčastěji pokládané pojďme odpovědět.
Je nutné něčím ručit?
Nebankovní půjčky mají jednu velkou výhodu – nepotřebujete ani ručitele, ale ani záruku. Dokonce mnohdy nemusíte udávat důvod půjčky. Zůstane to čistě jenom vaší záležitostí, kdy nebankovní instituce vám na danou nutnost půjčí.
Jak můžu nebankovní půjčku splatit?
Půjčka se splácí buď v plné výši, nebo samozřejmě ve splátkách, které máte možnost si navolit sami. Splátky můžete platit buď prostřednictvím internetového bankovnictví, což je asi nejpohodlnější, nejjednodušší a zároveň nejrychlejší cesta, nebo zadáním příkazu k úhradě na pobočce vaší banky. Upozorňujeme, že splátka musí být vždy zaplacena nejpozději v den splatnosti úvěru – splatnost si lze za drobný poplatek prodloužit, a to o sedm, čtrnáct nebo o třicet dnů.