Vyberte si půjčku díky recenzi lidí

Finance

Najít vhodnou půjčku nemusíte jenom podle různých reklam a upoutávek. Stejně jako u všeho jiného, i u půjčky je ideální zaměřit se především na to, co o ní říkají ostatní lidé. Díky tomu získáte objektivní zpětnou vazbu. Začít můžete u svých známých a poté pokračovat na internetu. A co přesně sledovat, aby vám to pomohlo vybrat půjčku skutečně nejlépe? Víme to.

Úrokové sazby

Rozhodně ten nejdůležitější faktor, na který v rámci recenzí hledět. Mnoho poskytovatelů uvádí jenom nejnižší možné úrokové sazby a ty reálné jsou známé až po odeslání poptávky. Proto je dobré podívat se na recenze online půjček, ale i těch klasických z pohledu toho, jak vysoké úroky byly žadatelům naúčtovány. Pokud se jednalo o úroky v jednotkách procent, rozhodně je to dobrý úvěr. Pokud se naopak jednalo o úroky v desítkách procent, doporučujeme hledat dále.

Poplatky

Ty jsou obvykle šikovně skryté v obchodních podmínkách nebo ve smlouvách. Na první pohled se může zdát, že účtovány nejsou. Na druhý pohled ale zjistíte, že účtovány byly, což se dozvíte až ve chvíli, kdy vám přijde na účet konkrétní suma. Mezi nejčastější poplatky patří:

  • Platba za zpracování půjčky
  • Platba za poskytnutí půjčky
  • Platba za vedení úvěrového účtu

Z recenzí zjistíte nejenom to, jaké poplatky jsou účtovány, ale zjistíte také to, v jaké výši. Lépe se potom rozhodnete, zda je daný úvěr dobrou volbou, nebo nikoliv.

Podmínky získání

Mnozí poskytovatelé dokážou poměrně dobře mlžit a tak je dobré hledat v recenzích to, jak je vše doopravdy. Zatímco rychlá nebankovní půjčka nabídne obvykle skutečně možnost jednoduchého vyřízení, u jiných tomu už být nemusí. Především tomu může být v oblasti dokládání příjmu, nebo nahlížení do registrů. Zde má mnoho lidí nejvíce problémů a tak je dobré vědět, s jakým příjmem schválení proběhlo a zda některé záznamy v registrech skutečně vadí, nebo nikoliv. Pokud jste na tom podobně, lze už tušit, zda bude nebo nebude vaše žádost schválená.

Jednání poskytovatele

Jsou tací poskytovatelé, které dnes můžeme označit za velké hráče, u kterých je jistota toho, že jednají férově, správně a slušně. Jsou ale i tací, kteří jsou méně známí, což logicky znamená fakt spojený s tím, že půjčka může být vyřizována zbytečně dlouho, že poskytovatel neplní, co slíbil a jeho jednání rozhodně není nijak profesionální.

S tímto zjištěním může souviset i jeho férový a odpovědný přístup. Ani ten nemusí být vždy takový, jak prezentuje. Recenze lidí nám poodhalí i to, jak se daná společnost chová. Díky tomu lze celkem dobře a jednoduše odfiltrovat i možné podvodníky, jelikož právě na ně lidé v případě podvedení upozorňují nejčastěji, a hlavně okamžitě. Této jejich solidarity tak můžeme využít v náš prospěch. Jedině tak se nestaneme další osobou, ze které poskytovatel jenom vylákal peníze.