Srovnání půjček na internetu vám ušetří spoustu peněz

Finanční tipy

Ideální stav je samozřejmě takový, kdy máte dostatek peněz a žádné půjčky nepotřebujete. To ale u spousty lidí neplatí a úvěrové společnosti tak mají neustále bohatý přísun klientů, kteří mají zájem o půjčku, ať už jde o menší nebankovní půjčky do výplaty nebo vysoké bankovní úvěry, jež se splácejí třeba osm let. V tomto článku se zaměříme na to, jak si vybrat ten nejvýhodnější úvěr, se kterým ušetříte nejvíce peněz.

Vybrat si tu správnou půjčku často není jednoduché

Vybrat si nejlepší půjčku je docela těžký úkol i mezi bankovními ústavy, natož v nebankovním sektoru, kde jsou různých poskytovatelů stovky. Jen málokdo má v této oblasti tak dobrý přehled, aby hned věděl, která z úvěrových nabídek je pro něj tou nejvíce výhodnou. Pokud chcete opravdu objektivní a nezávislé informace, které vám pomohou vybrat nejvhodnější úvěr, použijte některý z webů, specializovaných na srovnání půjček.

Srovnávače půjček vám ušetří nejen peníze, ale i čas

Nejdůležitější výhodou těchto portálů je především úspora peněz – platí to nejen u bankovních půjček, ale i u těch nejmenších nebankovních úvěrů, kde se lze setkat jak s půjčkami zdarma, tak i s velmi nevýhodnými a předraženými produkty. Pokud si svoji půjčku vyberete pomocí některého ze srovnávačů, ušetříte tím také spoustu času, který byste jinak zbytečně strávili vyhledáváním jednotlivých společností a zdlouhavým porovnáváním jednotlivých nabídek. Díky webům, jako jsou např. PůjčkyHned.cz, Půjčko.cz nebo CoolPůjčky.cz tak získáte dokonalý přehled o aktuální situaci na trhu půjček a celkem snadno si vyberete tu nejlepší, jež bude nejvíce vyhovovat vašim potřebám.

 Srovnání půjček na internetu vám ušetří spoustu peněz

Důležité je vyhnout se podvodným nabídkám na úvěr

Nezávislé webové portály, zaměřené na srovnání půjček, mají ještě jednu důležitou výhodu. Jsou v nich porovnávány pouze prověřené a spolehlivé úvěry, u nichž nehrozí nebezpečí podvodu. Podvodné půjčky jsou totiž v nebankovní sféře velmi časté a denně můžeme na internetu číst naštvané komentáře lidí, kteří kvůli nim přišly o peníze. Se srovnávacími stránkami se vám nic takového přihodit nemůže.

Které půjčky odborníci nejvíce doporučují?

Obecně se určitě více vyplatí půjčit si od banky, nicméně tuto možnost nemá každý. Pro ty, co nesplňují bankovní požadavky (např. bezdlužnost, žádný záznam v registru dlužníků, doložené příjmy atd.) jsou tak jedinou alternativou nebankovní )úvěry. Z těch se nejvíce vyplatí ty, kde poskytují první půjčku zdarma – patří mezi ně např. Zaplo.cz, Via SMS, Ninja půjčka nebo CreditAir. Velmi dobře hodnocená je u odborníků také půjčka Home Credit, stejná společnosti nabízí také Japonskou půjčku, která je aktuálně nejlevnějším nebankovním úvěrem na českém trhu. Spolehlivých půjček je ale více, za zmínku stojí ještě např. CreditOn, Sumo půjčka nebo úvěry od Ferratum Bank.

Na jaké parametry se při výběru půjčky zaměřit?

Když se vybírá půjčka, je třeba vzít v úvahu více faktorů. U bankovních úvěrů je zásadním parametrem úroková sazba a RPSN, naopak u tzv. SMS půjček nehraje roční procentní sazba nákladů takovou roli – malé a rychlé půjčky jsou obvykle max. na měsíc a tak je v jejich případě důležitější výše poplatků a celková splatná částka. U krátkodobých úvěrů si dávejte pozor i na dobu splatnosti, kterou nesmíte překročit, jinak by vám hrozila sankce. Určitě také využijte úvěrovou kalkulačku, kterou už dnes najdete skoro na každém webu s půjčkami a předem si spočítejte, kolik by vás půjčka stála.