Ušetřete na studentských účtech

Finanční tipy

Věděli jste, že běžný účet můžete mít již od věku 15 let? Tzv. studentské účty jsou čím dál více oblíbenější a především extrémně výhodné.

Běžný vs. studentský účet

Studentský účet se od toho běžného moc neliší. V podstatě jsou dva druhy účtů, jeden pro zákazníky do věku 18 let a druhý nad 18 let. Ve druhém případě je rozdíl jen v tom, že je studentský účet levnější a může mít omezené nějaké doplňkové služby jako například hypotéky a úvěry.  V prvním případě je účet omezený tím, že nemůžeme využívat jakýchkoliv úvěrů a kontokorentů (zákon to neumožňuje). Majitel účtu však může disponovat platební kartou (nejčastěji VISA nebo Mastercard) a také si může zakládat doplňkové produkty jako jsou třeba spořící účty (U Gemoney bank). Samozřejmostí je internetové bankovnictví i bankovnictví v mobilu. Poplatky jsou zde minimální a většinou jsou účty vedeny zdarma nebo jen za několik korun měsíčně.

Proč jsou studentské účty tak moc výhodné? Na to je jednoduchá odpověď. Přebírání starších klientů jiných bank je velmi nákladné, zatímco pokud si banka „vychová“ své příznivce už od mladí, je téměř jisté, že u banky budou mít účet i v dospělosti. Stačí nabídnout kvalitní služby a není důvod aby mladý spokojený zákazník odcházel jinam.

Nejlepší studentské účty

Studentské běžné účty u nás nabízí poměrně málo bank, ovšem není důvod ke smutku. My doporučujeme dva následující:

Studentský účet Gemoney (Internetové bankovnictví, platební karta MasterCard, možnost spořícího účtu a podílových fondů)

Studentský účet ČSOB  (Internetové bankovnictví, platební karta VISA + vlastní motiv, možnost využití dalších produktů ČSOB)

Kromě těchto účtu nabízí své produkty i česká spořitelna a Komerční banka, ovšem nejsou tak dobré, jako dva výše zmíněné.