Výhody při sjednání povinného ručení online

Finanční tipy

Pokud vlastníte auto, tak jistě víte, že vás čeká možná velmi nemilá povinnost, a tou je uzavřít povinné ručení. Naštěstí je už pryč doba, kdy se kvůli každé pojistce muselo na pobočku pojišťovny. První výhodou, která vám přinese především úsporu vašeho času, je ta, že již nemusíte nikam chodit ani jezdit, a smlouvu uzavřete z pohodlí domova. Stačí vám k tomu pouze počítač s připojením k internetu, a údaje o vás a samozřejmě také o vašem voze. Tyto údaje stačí vyplnit do připravených políček, schválit vygenerovanou smlouvu, a pojistka je uzavřena.

Kromě toho, že ušetříte svůj čas, můžete výrazně ušetřit i své peníze. To vše díky tomu, že uzavření online znamená pro většinu pojišťoven výrazné snížení jejich administrativních nároků, a tím toto uzavření cenově zvýhodňují. A to je právě tou druhou výhodou, kterou můžete získat. Pojišťovně totiž přijde hotová smlouva online, kde si ji vytiskne, založí a odešle vám originál zelené karty. To zvládne jeden zaměstnanec za několik vteřin, zatímco pokud by s vámi uzavíral pojištění přímo, trvalo by mu to minimálně 30 minut, což se již v nákladech pojišťovny taktéž výrazněji projeví.

Ta třetí výhoda uzavírání online taktéž souvisí s vašimi penězi. Nejenom že toto online zvýhodnění může cenu pojistky snížit, ale může ji snížit také to, že si jednoduše vyberete takovou pojišťovnu, která vám bude z hlediska ceny nejvíce vyhovovat. I to lze totiž prostřednictvím internetu učinit, a ten kdo to skutečně udělá, se poté pouze diví nad tím, jak je možné, že se některé pojišťovny liší až o několik tisíc korun ročně. To však závisí pouze na jejich cenové politice. Mnoho lidí totiž podobného srovnání nevyužívá a tak zbytečně platí více, než skutečně musí. Vy však buďte chytří, jelikož uzavírání smlouvy a samozřejmě i hledání pojišťovny na internetu přináší své výhody.