Výhody virtuálního sídla v Praze se mohou přiblížit výhodám sídla skutečného za zlomek ceny

Finanční tipy

Výhody virtuálního sídla v Praze využívá od chvíle, kdy bylo toto řešení uzákoněno, stále více firem. Každá pátá česká firma dnes sídlí na virtuální adrese. Z prestiže dobré lokality se tím pádem mohou těšit, aniž by v místě fyzicky sídlily. Ačkoliv se někomu může zdát princip virtuálního sídla podezřelý, nejedná se ve skutečnosti o žádný podvod. Na virtuálních pražských adresách sídlí z valné většiny poctivé subjekty, kterým se zkrátka stálou kancelář vydržovat nevyplatí. Většina poskytovatelů virtuálních sídel je dnes navíc schopna například přebíráním korespondence či krátkodobým poskytnutím místnosti k obchodnímu jednání učinit ze sídla virtuálního sídlo takřka skutečné. Co a komu může takové řešení nabídnout, se dočtete na následujících řádcích.

Pro koho jsou výhody virtuálního sídla v Praze určeny?

  1. Pro všechny, kteří ke svému povolání nepotřebují stálou kancelář ani žádné speciální podmínky.
  2. Pro ty, kteří nechtějí, například z přání zůstat v anonymitě, uvádět jako adresu své firmy adresu svého bydliště. Virtuální sídlo vám umožní striktně oddělit soukromí a podnikání.
  3. Pro všechny, kteří chtějí zvýšit reputaci svého podniku v očích klientů. Jméno Praha má zvuk a zejména zahraniční klienty osloví pražská adresa více než kterákoliv jiná v republice.

Zřízením virtuálního sídla lze ušetřit peníze i čas

Mít zapsané virtuální sídlo v centru velkoměsta může být překvapivě levné. Jelikož ve skutečnosti nevyužíváte fyzické prostory, přijde Vás virtuální sídlo na zlomek standardní ceny. Místo desítek tisíc, které byste platili za běžnou kancelář, tak zaplatíte třeba jen několik set korun, a to i v těch nejprestižnějších lokalitách. Nehledě na časovou úsporu, kterou tato varianta nabízí.

Zatímco sháněním vhodné kanceláře můžete strávit i dlouhé týdny, zařídit si virtuální sídlo je otázkou chvilky.

Poskytovatelé virtuálních sídel mohou dnes nabídnout více než adresu

Jak již bylo zmíněno výše, provozovatelé virtuálních sídel již dnes zpravidla nabízejí další servis nad rámec pouhé registrace adresy. Za příplatek Vás tak mohou zbavit spousty administrativní zátěže. Samozřejmostí již bývá například zajištění personálu, který se Vám postará o přeposílání pošty, přesměrovávání a vyřizování telefonních hovorů, skenování důležitých dokumentů či odbavování návštěv. Pokud se navíc potřebujete v rámci obchodního jednání sejít s klienty právě na virtuální adrese firmy, bývá zde možnost krátkodobě využít i některé z tamních zasedacích místností.

Adresu s tisíci firmami raději nesdílejte

Popularita virtuálních sídel od jejich legalizace stále roste, a tak v současnosti nemusí být výjimkou, že v jednom domě narazíte klidně až na několik tisíc zde zaregistrovaných firem. V tom okamžiku ale již pravděpodobně daná adresa nebude působit na potenciální klienty moc prestižně. Před pořízením takového sídla tak je dobré zjistit si, kolik firem v místě již eventuálně sídlí a podle toho klidně zvolit i jinou lokalitu.

Výhody virtuálního sídla v Praze se mohou přiblížit výhodám sídla skutečného za zlomek ceny

Nepočítejte s tím, že uniknete kontrolám

Jednou z dříve často citovaných výhod virtuálních kanceláří bylo to, že přesunem sídla například do Prahy se pro firmy snížilo riziko četných daňových kontrol ze stran úřadů. Ty bývají totiž ve větších městech neustále přetížené. Po změně pravidel mohou nyní ale úřady kontrolovat podnikatele v místech jejich skutečného, nikoliv formálního působiště.

Kdyby tedy někdo zřízením virtuálního sídla doufal účelově kontrolám uniknout, mohl by nepříjemně narazit.

Kdy si tedy virtuální sídlo pořídit?

Ve zkratce lze říci, že kdykoliv, kdy chcete pracovat z terénu či z pohodlí domova a zároveň je pro Vás výhodné s ohledem na Vaše klienty zvýšit prestiž své firmy sídlem na lukrativní adrese v hlavním městě. Za velmi nízké náklady tak může Váš image raketově stoupnout. Zřízením virtuálního sídla můžete rovněž do jisté míry využívat výhod anonymity, kterou byste například registrací v místě vlastního bydliště neměli.

Jak vnímáte otázku virtuálních sídel vy? Jakou mají podle vás budoucnost? Nebo snad patříte mezi ty, kteří již své virtuální sídlo mají? Pokud ano, co vás vedlo k jeho zřízení?