Chcete nový vůz? Vyzkoušejte operativní leasing

Finanční tipy

Život bez osobního automobilu si v dnešní době nedokáže představit asi nikdo. Auto je pro lidi stejně důležité jako například lednička či mobil, a je tedy úplně stejným neštěstím, když se rozbije a musíte nějaký čas vydržet bez něj. Pokud je to i váš případ a právě jste zjistili, že oprava vašeho současného vozu bude tak drahá, že už se možná vyplatí investovat do nového, ale nemáte momentálně dostatek financí, narazili jste na ten správný článek. V poslední době totiž lidé v takovém případě sahají čím dál tím více po operativním leasingu.

Co je operativní leasing?

Pojem leasing není zřejmě cizí nikomu a víte, co si pod ním více méně představit. Operativní leasing se liší v tom, že na konci stanoveného období nepřechází vůz na vás, jako majitele, ale je nahrazen novým, a vy tak dále platíte předem stanovenou částku. Možná se vám to zdá nevýhodné, ale opak je pravdou. Vlastně si pronajmete na předem stanovenou dobu, nebo počet ujetých kilometrů nový vůz a po uplynutí této doby dostanete opět zcela nový. Odpadají vám tak veškeré problémy, které se skrývají pod zkratkou TCO, tedy celkové náklady spojené s vlastnictvím. Jde o opravy či snižování hodnoty vozu. Operativní leasing se stal populárním kvůli jeho mnoha nesporným výhodám.

Výhody operativního leasingu

Především se vyhnete všem starostem spojeným s vlastnictvím vozu. Automobil sice užíváte jako běžné auto, ale měsíčně platíte pouze předem stanovenou částku. Vše ostatní obstarává pronajímatel vozu. Nemusíte zařizovat ani zákonné pojištění vozu neboli povinné ručení, většina aut má dokonce sjednané havarijní pojištění pouze s vaší částečnou spoluúčastí. Přesto se sami můžete připojistit v některé z ověřených pojišťoven. I v případě, že se auto porouchá a vy potřebujete náhradní vůz, vám ho zprostředkuje pronajímatel.