Testování brokera Binatex, dá se této společnosti věřit?

Finance

Dnes se podíváme na binárního brokera Binatex, který zahltil český trh svými reklamami. Společnost nabízí zajímavé minimální financování účtu a demo účet zdarma. To, jestli se jedná o důvěryhodnou firmu se dozvíte z následující recenze.

Licence společnosti Binatex

Každý broker, který chce legálně působit na evropském trhu potřebuje CySEC licenci, při hledání této licence u společnosti Binatex jsme ale neuspěli, jednoduše, protože ji nemá. Stejně tak bohužel nemá ani povolení od České Národní banky, které musí mít každý subjekt působící na českém trhu. Jedinou licenci, kterou jsme u Binatexu našli je FMRRC, ta ale platí pouze pro Ruskou federaci. Z toho tedy plyne, že je zde Binatex nelegálně a svou platformu ani svou nabídku by českým klientům, ani jiným klientům z Evropy neměl nabízet. Realita je ovšem odlišná, a tak můžete sledovat na velkém množství portálů reklamu právě na Binatex. Broker Binatex je podvod a nikomu nedoporučuji zde obchodovat. Kromě toho, že zde působí ilegálně se dopouští i jiných ohavných praktik na klientech o kterých si hned povíme více.

Binatex je podvod, který vás chce oklamat

V případě přechodu na hlavní stránku firmy se vám ihned objeví, abyste zkusili spekulovat na budoucí vývoj ceny akcií nejznámějších firem, jako je FB, Google, nebo Apple. Pokud se rozhodnete si tipnout a zkusíte předpovědět, jakým směrem se cena akcií za 10 vteřin posune, tak zjistíte, že je vaše spekulace správná. Samozřejmě je to možné, nicméně jsem si zkoušel tento příklad opakovat vícekrát a vždy byla má předpověď úspěšná. Graf aktiva totiž neodpovídá aktuálnímu reálnému grafu zvolených akcií. Binatex vás chce pouze oklamat, že jste v obchodování tak dobří, že prostě máte vždy pravdu. Broker zde rovněž uvádí, že při investici 50$ a zhodnocení 90% získáte 95$. Na platformě brokera ale zjistíte, že většinu času výnosy nepřesáhnout ani hodnotu 70%, v době víkendu jsou dokonce pouhopouhých 10%.

Testování brokera Binatex, dá se této společnosti věřit?

Co na brokera říká ČNB?

Pochybné praktiky tohoto brokera zachytila i ČNB, která před společností varuje všechny obyvatele ČR. Prohlášení, které veřejně vydala lze dočíst na stránkách cnb.cz. V něm jsou čtenáři informování o nelegální působnosti brokera na tuzemském trhu a také o tom, že firma Binatex dokonce používá bankovní účty v České republice, na kterých spravuje peníze od českých klientů, kteří podlehli masivní reklamní kampani společnosti.

Binatex nabízí češtinu, ale možná tak z překladače

Protože chce broker nalákat české zákazníky, tak nabízí podporu češtiny. To, že na zákaznické podpoře nikoho česky mluvícího jen tak nezastihnete není ani zas takovým překvapením. Co ale překvapením je, že se společnost nerozhodla asi moc investovat ani do překladů platformy a webových stránek. Ty mají podobu strojových překladů z Google překladače a nedá se jim porozumět. Já osobně bych tedy raději snad uvítal i pouze anglickou verzi, které budu jakžtakž rozumět než tyto paskvily. To samozřejmě na brokerovi důvěryhodnosti moc nepřidává.

Výsledky testu společnosti Binatex

Jak jste se mohli dozvědět z této recenze, tak broker Binatex v našem testu neuspěl vůbec dobře a všem obchodníkům, kteří chtějí obchodovat binární opce, proto doporučujeme se tomuto podvodu vyhnout velkým obloukem. Binatex v ČR působí ilegálně, podpora češtiny je katastrofická a broker toho nemá vlastně nic moc nabídnout. Bohužel se ale stejně najdou i tací lidí, kteří si o firmě nezjistí více informací a vloží si sem peníze a začnou zde obchodovat. A právě proto je třeba, aby se tyto informace o brokerovi dostali do povědomí co největšího počtu lidí.