Jak vybrat havarijní pojištění

Finanční tipy

Pro koho je havarijní pojištění vhodné?

Havarijní pojištění je jiné než povinné ručení, závisí zcela na vlastníkovi vozidla. Pojistit můžeme i staré vozidla s menší cenou, ovšem není to finančně výhodné. Cena havarijního pojištění bývá obvykle 3 až 5 vyšší než cena povinného ručení (nemusí to být pravidlem). Jiná situace je pokud chceme pojistit veterána, na takové auto lze obvykle získat zajímavou slevu.

Nejvhodnější pro pojištění jsou nová auta a auta s vyšší hodnotou než je 150-200 tisíc korun. Hlavně u aut, které se hodně kradou (U nás žebříček vede Volkswagen) je nutno pojistku řádně promyslet.

 Proti čemu nás havarijní pojištění chrání?

Už z názvu vyplívá, že jde o nahrazení škody při haváriích. Dobré havarijní pojištění toho však umí daleko více. U většiny společnosti si můžeme pojištění nastavit, jak chceme. Čím více druhů rizik pojištění zahrnuje, tím je pro nás pochopitelně cena vyšší. Hlavní věci, před kterými nás havarijní pojištění může chránit, jsou:

– Živelná katastrofa (povodně, kroupy, požáry… )
– Krádež
– Vandalismus

Jak vybrat opravdu nejvýhodnější havarijní pojištění

Pokud mluvíme o výhodnosti havarijního pojištění, nelze zde mluvit jen o ceně. Pokud prozkoumáme nabídky jednotlivých společností, najdeme mnoho různých výhod nebo podmínek. Ty se liší u každé nabídky a tak je i cena jiná. Někdy je daleko výhodnější zvolit o pár stovek dražší pojištění a dostat o mnoho lepší služby. Ideální možností je využít porovnávačů a poté srovnat ručně ty nejlepší nabídky a jejich výhody. Pokud Vám jde o cenu, je to o dost jednodušší. Stačí jen vybrat produkt s nejnižší cenou a případně se ještě domluvit na odebrání některých pojištěných rizik. Tímto se dostaneme na minimální cenu.