Co je bankovní a co nebankovní půjčka?

Finanční tipy

Rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou není jen o tom, kdo nám půjčku poskytuje. Více se dozvíte v následujícím článku:

Bankovní půjčka

Hlavní výhodou tohoto druhů půjček je velké zázemí bank, které obvykle nabízí více druhů těchto produktů. Navíc můžete získat zvýhodněné půjčky v případě, že jste stálý klient banky nebo u ní máte otevřený běžný účet. Oproti nebankovním společnostem ovšem vyřízení půjčky trvá obvykle o něco déle a taky jsou zde daleko přísnější podmínky. V České Republice převládají klasické bankovní půjčky, ale každým rokem se zvětšuje počet konkurenčních nebankovních produktů a jejich obliba také stoupá.

Nebankovní půjčka

Nebankovní půjčku poznáte tak, že jí poskytuje soukromá společnost. Většinou tyto společnosti nabízejí menší množství produktů a také si nemůžete půjčovat tak vysoké částky, jako je tomu u bankovních úvěrů. Nebankovní půjčky jsou většinou jednoduché a velmi rychlé jsou vyřízeny. Každým rokem obliba těchto půjček vzrůstá souměrně s tím, jak lidé stále chtějí jednoduché produkty. Klasickým zástupcem nebankovních společností je Homecredit. Jak na refinancování půjček?

Jak si vybrat půjčku?

Pokud jste zákazníkem větší banky, která poskytuje výhody svým klientům, určitě zvažte tuto možnost. Pokud však máte menší banku, která tyto výhody nenabízí přemýšlejte i o půjčce nebankovní. Pokud jste v registru dlužníků, musíme sáhnout po možnost nebankovní půjčky, což lze využít na splacení nebo konsolidaci problémových půjček. Při výběr nebankovní společnosti si dejte pozor a preferujte velké a spolehlivé společnosti.