DRFG – čtyři písmena, David Rusňák a co dál?

Finance

DRFG – čtyři písmena, David Rusňák a co dál?

Při použití zkratky DRFG ještě donedávna zpozorněli především lidé, kteří se orientují ve světě financí. Za poslední roky už tento pojem rezonuje také v Brně a na celé Moravě, a to především díky aktivitám Nadace DRFG v regionu a také díky sponzoringu hokejové Komety Brno.

Co přesně je ale činností investiční skupiny DRFG? Je důvěryhodná, jaké má recenze a jak si v současné době stojí? Na to vše se teď podíváme blíže.

Česká investiční skupina

DRFG (jejíž zkratka znamená: David Rusňák Family Group) je česká investiční skupina vystavěná brněnským podnikatelem Davidem Rusňákem. Ten je také dodnes jejím majoritním vlastníkem.

To, co DRFG odlišuje od jiných podobných skupin, je její silná orientace na tuzemský trh a na tuzemský kapitál. Skupina investuje do perspektivních projektů, společností a nemovitostí v Česku a také spravuje dva podílové fondy určené pro veřejnost – nemovitostní fond DRFG AIF Real Estate Fund a dluhopisový fond DRFG UCITS Bond Fund.

Nemovitosti a dluhopisy však nejsou jedinými oblastmi zájmu skupiny DRFG. Mezi další rychle se rozvíjející pole působnosti DRFG patří energetika, telekomunikace a zdravotnictví. Skupina si zakládá na tom, že se o investice zajímá především v těch oborech, kterým sama rozumí, a v lokalitách, které jsou geograficky i kulturně blízké.

Zaslouží si DRFG vaši důvěru?

Skupina DRFG měla v roce 2016 aktiva v hodnotě přesahující 2,6 miliardy korun a přes miliardu konsolidovaného obratu. Meziroční nárůst obratu oproti roku 2015 byl fantastických 70 %. Za rok 2017 v tempu pokračují, očekává se obrat přes 2 mld. korun.

Klíčovými segmenty jsou především oblasti nemovitostí a telekomunikací, které letos tvoří 85 % obratu skupiny. Recenze ekonomických ukazatelů jsou tedy více než dobré. Z diskuzí odborníků vyplývá, že z dlouhodobého hlediska bude zcela jistě docházet k nárůstu vlastního kapitálu DRFG a ke snižování jejího celkového zadlužení. To se dlouhodobě pohybuje okolo finanční páky 5.

David Rusňák jako zkušený investor

Už jen samotná skutečnosti, že investiční fond a celou investiční skupinu vede jejich zakladatel David Rusňák je dobrý předpokladem slušné budoucnosti.

Co se důvěryhodnosti fondů týče, i zde recenze vedou k jednoznačným závěrům. Fondy jako takové jsou nejbezpečnějším způsobem investice, a to i proto, že podléhají velmi přísné evropské regulaci.

Posledních 12 měsíců přineslo klientům DRFG zhodnocení 2,54 % v případě dluhopisového fondu a 5,91 % v případě nemovitostního fondu.