Jak vybrat tu správnou hypotéku a tip na tu nejlepší

Bydlení

Uvažujete o tom že si koupíte nebo postavíte vlastní dům? Nejspíš budete jeho pořízení chtít financovat pomocí hypotéky. Víte jak vybrat tu správnou hypotéku? Nejdůležitější otázky jsou jak hledat hypotéku a kde si ji sjednat. Než si začnete hypotéku vyřizovat, je vhodné si zjistit, zda splňujete podmínky pro hypotéku v bance. Musíte být starší 18 let a mít trvalý zdroj příjmů. Nesmíte být v insolvenci nebo dokonce mít exekuce. Maximální věk pro získání hypotéky je 70 let. Je potřeba si také vybrat finanční instituci, kde si hypotéku sjednáte. Pokud nemáte příliš vysoké příjmy, můžete vybírat hypotéky bez doložení příjmu. Při výběru správné hypotéky je potřeba porovnávat jednotlivé úrokové sazby. Dalším parametrem je možnost a délka fixace úrokové sazby. Díky fixaci budete mít úroky stejné po dobu několika let. Na konci fixace můžete bez poplatků hypotéku splatit předčasně. Fixaci si můžete nastavit třeba na jeden rok, pokud víte, že se vám zvýší příjem. Nejčastěji si občané nastavují fixaci na tři nebo pět let. Poté je možné rovněž hypotéku převést do jiné banky, která vám nabídne výhodnější podmínky.
Bankovní a nebankovní hypotéky si snadno vyberete pomoci speciální kalkulačky hypoték nebo online srovnání. Je to jednoduché a zdarma. Zadáte pouze částku, typ hypotéky, její účel a dobu splácení. Ihned vidíte ty nejvýhodnější produkty. Jak poznáte nejlepší hypotéku? Je sjednaná s co nejlepšími podmínkami, s nízkým úročením a minimem dokladů, které musíte doložit. Chcete si půjčit nebankovní hypotéku? Ani zde se nemusíte obávat vysokých úrokových sazeb nebo poplatků předem. Pokud si nejste jisti, může vám pomoci i hypotéční specialista nebo finanční poradce.

Pomocí nezávislého srovnávače si snadno porovnáte bankovní a nebankovní produkty online. Můžete vybírat z desítek ověřených a spolehlivých produktů. Vybrat tu správnou hypotéku lze pro každého pouze individuálně. Každý výhodnost vidí jinak. Zatímco někdo uvítá hypotéku bez dokládání příjmů nebo nahlížení do registru, jiný má zase zájem o hypotéku, která bude vyřízena za pár dní.