Do zlata a stříbra můžete investovat i vy

Finanční tipy

Cena zlata už dlouhá léta stabilně roste. Také stříbro tento trend následuje a jeho cenová křivka stoupá. Není tedy pochyb o tom, že tomu tak bude i nadále. Zlato a stříbro patří mezi oblíbené investiční možnosti, jejich hlavní výhodou je snadná dostupnost opravdu pro každého.

Zlato i stříbro mají praktické využití. Používají se při výrobě šperků, elektroniky a v mnohých průmyslových procesech. Jsou jenom těžko nahraditelné, poptávka po nich bude vždycky. Jedinou nevýhodou je, že investoři nemají žádnou šanci cenu těchto drahých kovů ovlivnit. Pokud by své peníze vložili do podnikání, hodně záleží na nich samotných, jak moc se jim zhodnotí. U zlata a stříbra nezbývá než čekat a spolehnout se na vývoj trhu. To je ovšem dokonce lepší, chcete-li vydělávat zcela bez práce.

Investiční zlato a stříbro jsou sázkou na jistotu

Vhodné je zakoupit si přímo zlaté mince, investiční stříbrné slitky a jiné formy těchto drahých kovů, které můžete opravdu fyzicky držet v ruce. Velká výhoda pak spočívá v tom, že vůbec nezáleží, zda firma, jež vám je prodala, zkrachuje či zda se odstěhujete do zahraničí. Zlato i stříbro ve fyzické podobě prodáte kdykoliv a kdekoliv. A jeho nákup je úplně stejně snadný.

V ČR a na Slovensku se těmito investičními kovy, jejich výkupem a prodejem zabývá společnost AuPortal. Na jejich webu najdete přímo zlaté a stříbrné mince i slitky, které se dají objednat úplně jednoduše, jako když nakupujete v jakémkoliv jiném e-shopu. Dokonce je možné u nich sehnat investiční zlaté slitky a stříbrné slitky v akci či ve výprodeji.

Kvalitu dokazují certifikáty

Zlaté a stříbrné slitky do 100 g jsou opatřeny certifikáty s logem dodavatele, sériovým číslem, ryzostí a hmotností. Větší cihly bez obalů mají tyto informace vyražené přímo na sobě. K mincím se certifikáty nevydávají, nemusíte si ale dělat starosti, AuPortal prodává pouze kvalitní investiční kovy.

Mince i slitky jsou uznávány celosvětově, v budoucnu je můžete rozprodávat třeba i po jedné minci. Firmám či živnostníkům, kteří chtějí uložit větší obnos peněz, lze doporučit spíš střední a velké slitky, jež lze uschovat do bezpečnostních schránek.