Jak nejlépe sledovat zvířata nebo chránit nemovitost? S fotopastí

Zajímavosti

Fotopasti zažívají boom, jedná se o skvělou technologii, která neustále ukazuje své všestranné využití. Moderní fotopasti jsou zcela nesrovnatelné s modely, které se vyráběly dříve. Dnešní fotopasti nabídnou vysoké rozlišení snímků, mnohem větší odolnost a řadu dalších vlastností, díky kterým se staly oblíbenou pomůckou mnoha lidí.

Sledování zvěře

Jak nejlépe sledovat zvířata nebo chránit nemovitost? S fotopastíZákladním využitím fotopastí je sledování zvířat. Přítomnost lidí dokáže většinu plachých zvířat polekat a to znemožní jejich pozorování. Fotopast je ovšem nenápadná a díky ní se daří pozorovat i vzácná zvířata. Prostřednictvím fotopastí byla například prokázaná přítomnost rysů, medvědů či vlků na našem území. Kromě zoologů a přírodovědců používají fotopasti i lesníci a myslivci, kteří s nimi mohou zaznamenat, jestli se jim po lese neprocházejí zloději dřeva nebo pytláci.

Fotopast dokáže pořídit ostré snímky i videa a to dokonce i v nočních hodinách. Velkou výhodou je jejich drobná velikost, nízká hmotnost a nenápadnost. Lze je umístit na strom, kde je lze vizuálně jen těžko zaznamenat. Fotopasti jsou velmi rychlé a pokud se do jejich dosahu dostane člověk či zvíře, tak ho fotopast zaznamená a to rychleji, než za 1 sekundu. Nestane se tedy, že by fotopasti cokoliv uniklo.

Fotopast může sledovat váš dům

Fotopasti se stále častěji pořizují i na ochranu domu proti zlodějům. Jednoduše se umístí na zahradu a zaznamenají veškerý pohyb. Můžete tedy zjistit, kdo všechno se u vás pohybuje, včetně zlodějů, které lze se záznamem snadno usvědčit.

Zatímco běžného kamerového systému by si mohli všimnout, fotopasti si nevšimnou. Moderní fotopasti vás o aktivitě na vašem pozemku budou informovat prostřednictvím MMS. Můžete být tedy kdekoliv a vždy vědět, co se u vás děje. Fotopasti jsou skvěle odolné, nevadí jim nepřízeň počasí a nabízí se v celé škále provedení. Za příjemnou cenu přinesou mnoho užitku. Ať už s nimi chcete sledovat zvířata nebo bezpečí vašeho domu, vždy se můžete spolehnout na jejich bezchybné funkce.