Znáte offshore společnosti?

Daně

Podnikání v ČR není nic neobvyklého. Většina lidí se snaží dělat to, co je baví a naplňuje, a tak se spousta z nich vydává cestou založení vlastní společnosti. Kromě radosti z vlastního podnikání však přichází také tvrdá realita v podobě daní.

Co jsou offshore společnosti?

Offshore společnost je taková společnost, která je založena mimo území České republiky. Pro její založení se vybírají takové země, které mají vhodně nastavenou daňovou optimalizaci. Každý daňový ráj má jasná pravidla pro společnosti zde založené.

Společným pravidlem mnoha daňových rájů pro offshore společnosti je, že tyto nemohou vykonávat žádnou podnikatelskou aktivitu v destinacích, kde jsou založeny. Kromě daňové optimalizace nachází podnikatelé také výhodu v podobě anonymity korporátní či majetkové struktury. Veškerá administrativa podniku je zde také mnohem jednodušší.

Znáte offshore společnosti?

Založení offshore společností bývá proces, ve kterém se lépe orientují odborníci než podnikatelé, pokud tedy chcete založit offshore společnost, vyhledejte pomoc. Přibližná doba založení společnosti je různá, vždy záleží na dodání veškerých podkladů, ale také na výběru destinace, kterou jste zvolili.

Nejčastěji trvá proces okolo jednoho měsíce. Celý princip fungování offshore společnosti stojí na schématu přivádění kapitálu do cizí země, za což je na oplátku zajištěn výhodnější daňový režim.

Společnost na míru nebo ready-made

Při požadavku na offshore společnost máte na výběr, zda si necháte založit společnost přesně podle vašich požadavků (kdy budete muset čekat delší dobu) nebo si vyberete tzv. ready-made offshore společnost, která je již založena a stačí tak jenom její řádné převedení na nového vlastníka.

Jaké jsou výhody offshore společností?

  • Daňová optimalizace nákladů – zaručeně ušetříte na daních, může se dokonce stát, že jejich výše se podstatně přiblíží nule
  • Anonymita – vaše identita a vlastnictví je zcela anonymní
  • Prestiž – zvýšíte si svoji aktuální pozici v očích zákazníků, ale i obchodních partnerů.

Jaké jsou nevýhody offshore společnosti?

  • Doba čekání – nemůžete začít okamžitě, proces se nedá urychlit a někdy zkrátka trvá.
  • Vyšší počáteční náklady – cena za offshore společnost je poměrně vysoká, proto tak musíte vyčlenit úvodní kapitál, který do jejího pořízení budete investovat.

Pro založení offshore společností bývají častou a oblíbenou destinací Seychely, můžete si však také vybrat např. Kypr, Hongkong, Belize, Gibraltar či desítky dalších zemí. Cena offshore společnosti je stanovena odborníky, kteří se tímto zabývají, vždy se zeptejte dopředu, abyste mohli oslovit více lidí a porovnat si ceny, pokud nejsou dostupné na internetu.

Znáte offshore společnosti?

Před každým založením offshore společnosti dochází k osobnímu pohovoru, kdy si obě strany udělají jasno, jaké jsou jejich požadavky. Konzultace bývají většinou zdarma jako bonus k založení. Více na parkerhill.cz.

Ke společnostem máte také možnost využít služeb offshore bank, které tyto poskytují nejčastěji zahraničním klientům. Působí v různých offshore zónách, můžete si tak nechat založit offshore bankovní účet.