Jak vydělat na úsporách

Finanční tipy

Někdo si občas uloží něco z výplaty, někdo zase šetří pravidelně. Máme pár tipů kde ukládat peníze a co s nimi vše lze dělat kromě šetření.

 

Klasické spořící účty

Asi nejčastější místo, kde si odkládat peníze. Pokud vybíráte běžný účet, měl by být provázaný s Vaším běžným kontem, pokud však najdete o dost výhodnější nabídku jinde, nebude vadit ,že máte každý účet u jiné banky. Vybíráme nejen podle úroků, ty stejně nebudou moc vysoké v případě menších částek.

K penězům bychom měli mít neustálý přístup přes internet, spoření je tak o dost pohodlnější. Pokud je to možné, vždy využívejte jen jeden spořící účet, dostanete lepší úroky i výhody od banky. Navíc získáte přehled ve svých financích. Podobně jsou na tom stavební pro potomky a podobně.

[hana-code-insert name=’Banner 468×60′ /]

Peníze dělají peníze

Co takhle někam investovat? Před nedávnem byli třeba ke koupi státní dluhopisy, což je velmi dobrá investice. Bohužel dluhopisy nelze kupovat pořád. Využít můžeme i podílové fondy, kde za nás investují zkušení makléři, je to ovšem o něco rizikovější než dluhopisy.

V ČR taky existuje několik systémů, kde stačí vložit peníze a někdo si je od Vás může s úrokem půjčit. Vše je samozřejmě dobře právně ošetřeno. Peníze se v tomto případě hodnotí celkem dobře. Záleží na úroku, který si nastavíte. Vše záleží na tom, kolik peněz máte. Někdo třeba koupí menší byt, který pak pronajímá někdo jiný zase koupí zlato či stříbro. Pamatujte, že každá z těchto možností je lepší, než si schovávat úspory doma pod postelí 🙂