Operativní leasing je elegantní cestou k automobilu bez starostí

Finanční tipy

Jednodušší než nákup automobilu, je jeho pronájem. Můžete si pořídit vlastní automobil a převzít veškerou zodpovědnost za jeho opravy i související administrativu, nebo si jej pronajmete a většinu starostí necháte na leasingové společnosti. V posledních letech se stává elegantním řešením k zajištění mobility dle představ zákazníků, operativní leasing.

Přemýšlíte o pořízení nového automobilu, ale nemáte v současné době k dispozici dostatek vlastních finančních prostředků? Možná uvažujete o finančním leasingu. Velmi výhodnou variantou by pro vás ale mohl být i operativní leasing. Můžete tak mít k dispozici nový automobil bez potřeby počáteční investice do akontace. Navíc můžete automobil pronajímaný formou operativního leasingu po skončení smlouvy odkoupit za zůstatkovou cenu.

Operativní leasing je elegantní cestou k automobilu bez starostí

zdroj: pixabay.com

Navíc hradíte jen pohonné hmoty a pokuty

V měsíčních splátkách operativního leasingu jsou zpravidla zahrnuty všechny poplatky související s provozem vozidla. Sami musíte počítat pouze s hrazením nákladů, jako jsou pohonné hmoty, voda do ostřikovačů nebo pokuty.

Operativní leasing pro firmy

Operativní leasing představuje také velmi výhodnou možnost vytvoření reprezentativního vozového parku pro firmy. DPH, které je zahrnuto v pravidelných splátkách, si firmy mohou odečíst z daní a silniční daň zde platí majitel vozu, tedy leasingová společnost. Veškeré poplatky jsou již zahrnuty v měsíčních splátkách operativního leasingu.

Vozový park bez starostí

Zodpovědnost za péči o automobil v tomto případě přebírá leasingová společnost. Nemusíte se starat o administrativu týkající se jednotlivých vozů ani o rizika související s jejich provozem. Navíc, namísto vyšších počátečních investic souvisejících s pořízením vozu, můžete své peníze použít na rozvoj podnikání.

Velice oblíbenou leasingovou společností v ČR i v ostatních evropských státech, je firma Hertz Lease. Tato leasingová společnost si zakládá na široké nabídce, stabilním zázemí i osobním přístupu k zákazníkům.