Kdy je lepší kreditní karta a kdy půjčka?

Finanční tipy

V našem životě se dostáváme do různých finančních situací. Na dnešním finančním trhu existuje hodně způsobů, jak se s nimi poprat. Jak si zvolit ten nejlepší?

Finské půjčky

Představte si, že Vám chybí několik tisíc před výplatou a přemýšlíte, kde peníze sehnat. Tedy spíše od koho je sehnat. V tomto případě jsou určitě nejvýhodnější tzv. finské půjčky. Někdo jim také říká mini fajn půjčka.
Jedná se o malý úvěr na pár tisíc korun s dobou splatnosti 14 dnů až měsíc. Mezi hlavní výhody je to, že půjčky jsou velmi rychle schvalovány a některé společnosti ani nepožadují náhled do registru. Navíc nepřeplatíte více, než pár stovek.

[hana-code-insert name=’Banner 468×60′ /]

Kreditní karty

Ovšem pokud takovéto situace nastávají pravidelně, je dobré vyzkoušet kreditní karty. Peníze budete mít ještě rychleji, než v případě finských půjček. Asi největší výhodou kreditek je jejich tzv. bezúročné období, které obvykle trvá 2 až 5 týdnů. V této době můžete zapůjčené peníze vrátit bez toho, aby Vám naskočil úrok. Takže zaplatíte jen to, co jste si půjčili. Kromě toho kreditky mohou mít výhody a slevy u různých velkých prodejních sítí.