Ani ten nejzkušenější cestovatel by se neměl vydávat do zahraničí bez cestovního pojištění. Vždy totiž může dojít k něčemu neočekávanému a překvapivému. Nejpravděpodobněji je to úraz nebo krádež vlastních věcí. I doma je vyřizování těchto věcí náročné, natož v cizině.
Pokud se vám ještě nic nestalo, buďte rádi, neboť můžete mluvit o štěstí. Je totiž celá řada Čechů, kteří zažili nepříjemné situace, kdy museli v cizině vyhledat lékaře nebo se strachem hledali své ztracené věci. V takových případech je pomoc pojišťovny neocenitelná nejen z hlediska finančního, ale také z důvodu cenných rad, jak vůbec postupovat, které obdržíte po zavolání na bezplatnou linku vaší pojišťovny. Proto je zarážející, že do ciziny se vydává bez pojištění stále cca 17 % českých občanů.
Úrazy při sportech
Zimní i letní sportovní aktivity jsou nejčastějším důvodem úrazů. Počet adrenalinových disciplín každým rokem stoupá a s tím roste i počet zranění. Nejvážnější úrazy se stávají při zimních radovánkách hlavně na lyžích a snowboardech. Nemusíte se zranit ani sami. Pokud způsobíte zranění někomu jinému, může to být při nepojištění velice citelný zásah do rodinného rozpočtu.
V oblibě adrenalinových sportovních aktivit vede horská cyklistika a hned za ní je to potápění. Varovným příkladem může pro lehkovážné cestovatele bez pojištění být rychlé vynoření, po němž nastává nemoc z dekomprese. Léčba v hyperbarické komoře vyjde i na více než půl milionu korun.
Pojištění přímo na sporty
Jedete-li do zahraničí sportovat, vyplatí se dobré pojištění. Ovšem běžné cestovní pojištění nemusí stačit, jelikož se například na potápění vůbec nemusí vztahovat. Kromě toho potřebujete vysoké limity pojistného plnění, protože lékařská péče je v případě urgentních úrazů opravdu drahá.
Vyplatí se pojištění přímo zaměřené na sporty. Například na lyže, nebo v létě si vybrat balíček Na maximum, který je zaměřený na rizikové sporty. Za malou přirážku můžete ušetřit statisíce.