Telekomunikační divize investiční skupiny DRFG posiluje

Zajímavosti


Do portfolia brněnské investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka přibyla řada společností. Mohou za to nedávné akvizice skupiny.  Ruku v ruce s tím vzrostla i oblast finanční distribuce společnosti.

Investiční skupina zakoupila od slovenské společnosti Heizer Optik většinový podíl ve společnosti FibreNet. Ta je vlastníkem vysokorychlostní optické sítě, která je od západu na východ napojena na takzvanou panevropskou trasu. Podle slov ředitele Romana Řezníčka by investiční skupina DRFG společnost FibreNet do budoucna ráda rozvíjela.  Rozvoj spočívá například ve výstavbě optických tras, a to nejen v rámci Slovenska, ale i za jeho hranicemi. Společnost FibreNet v současnosti provozuje více než 300 km páteřních tras optických sítí a spravuje několik sítí metropolitních. Ty se využívají jak tuzemsky, tak i mezinárodně. Používají je ale i operátoři v oblasti telekomunikací a zařízení státní správy. Ředitel Řezníček zároveň dodává, že se díky získaným investicím v příštím roce délka sítí vyšplhá na dvojnásobek. Celkově vznikne více než 600 km páteřních tras s možností přímého propojení do České republiky. Kromě naší země by se to mělo týkat ještě Rakouska, Maďarska nebo Ukrajiny.

Telekomunikační síť DRFG Davida Rusňáka rozšiřuje pole působnosti

Činnost kolem společnosti FibreNet ale není jedinou v rámci telekomunikační divize.  Investiční skupina DRFG pokračuje ve spolupráci s klíčový klienty jako jsou společnosti O2, Vodafone, Huawei, CETIN a T-mobile. Roman Řezníček odkryl plány skupiny do budoucna. DRFG má ambice pokračovat v rozšiřování portfolia. To by mělo spočívat převážně v rozšíření o společnosti, které kromě poskytování služeb větším operátorům disponují také telekomunikační infrastrukturou. Nové akviziční příležitosti předznamenávají velký posun v oblasti tržeb, které by se v následujícím roce měly zdvojnásobit.
V současné době zaměstnává telekomunikační divize DRFG TELCO přes pět stovek lidí a je na evropské špičce v budování datových sítí a poskytování servisu mobilních služeb. S tím se ale nespokojí, v budoucnu si dala divize za cíl stát se lídrem v rámci výstavby telekomunikační technologie páté generace.