Zvládnete si sami vést daňovou evidenci?

Daně

Váš podnik se rozrůstá, ale stále ještě ne natolik, abyste si museli vést podvojné účetnictví? Potřebujete však pomoci s daňovou evidencí? Jak by mělo vaše účetnictví vypadat, jste-li plátci DPH? Nebojte se nechat si poradit od profesionálů, kteří vás provedou i prosincovým EET. Poradí vám jak na to a budou vás zastupovat před úřady a asistovat při finančních kontrolách. Pokud nejste plátci DPH, vyjde vás navíc poradenství levněji. První nezávaznou konzultaci budete mít zdarma. Proč zvolit poradce?

Vedení účetnictví a jeho úskalí

Daňová evidence je jednoduchou formou účetnictví, kterou využívají OSVČ do určité částky obratu. Jste-li plátci DPH, daňová evidence pro vás může být oříšek, jsou pro ni totiž nastavena speciální pravidla, musíte podávat kontrolní a souhrnná hlášení a více komunikovat s úřady. V každém případě musíte řádně archivovat všechny doklady potřebné pro vyúčtování. Myslet byste měli také na to, že málokterý člověk si umí bez pomoci vyplnit daňové přiznání, natož řádně vést a skladovat všechnu potřebnou dokumentaci. Poradce vám s tímto vším poradí a ještě vám pomůže ušetřit, uplatnit co nejvíce slev na dani a uspořit spoustu času jinak stráveného nad vašimi účty, když na to sami nestačíte. Ukázky, jak má vypadat daňová evidence, jsou volně dostupné na internetu. Je potřeba se však zamyslet nad tím, jak moc jsou některé rady aktuální a zda reagují na současně platné předpisy.

S čím vám pomůže poradce?

Dobrý poradce klientovi řádně povede daňovou evidenci i podvojné účetnictví. Pomůže včas zvládnout audit, daňovou kontrolu a správně vyplnit daňové přiznání. Podle dohody za vás bude komunikovat s finančním úřadem a může pomoci i výrazně ušetřit na daních. Za každou službu se platí, ale pokud si zvolíte jen tu nejzákladnější variantu vedení účetnictví a poradce je ochotný vyjít klientovi vstříc vzhledem k jeho finančním možnostem, nemusí to být tak drahé. Některé firmy nabízejí první nezávaznou schůzku s poradcem zdarma, při ní už zjistíte, zda je jeho přístup solidní a dostatečně individuální a jestli se vám vůbec vyplatí zaplatit si poradce. Svoje pohledávky a finanční závazky svěřte jen do dobrých rukou!