Je pozemek dobrou investicí?

Investice
<strong>Je pozemek dobrou investicí?</strong>

Peníze je možné legálně získat jak v práci, tak i šikovným investováním. Investice jsou však často docela rizikové a lidé, kteří se v tomto světě neumí pořádně orientovat, mohou poměrně snadno narazit.

Tomu se dá snadno vyhnout. Stačí si jen vybrat bezpečnou akvizici, třeba ve formě vhodného pozemku.

Hodnota neustále roste

Pozemek, na rozdíl například od obytného domu, nevypadá příliš atraktivně. Pár metrů čtverečních se zdá jako mizerná investice, avšak opak je pravdou. Kdo chce mít takřka jistý výdělek, ten zamíří právě tímto směrem.

Parcely, a je docela jedno, zdali jsou či nejsou stavební, totiž hodnotově setrvale rostou. Některé roky dokonce i o nižší desítky procent. Tento trend nenarušily žádné větší ani menší krize, a že jsme si jich za poslední desetiletí pár užili.

Navíc existuje velmi dobrý předpoklad, že růst bude i nadále pokračovat. Lidí je totiž na planetě čím dál tím více, a tím pádem je každý kousek zeminy stále cennější. Toho by bylo škoda nevyužít.

Dá se tedy říci, že dát své peníze do vhodného pozemku znamená stoprocentní návratnost. Podobně jako zlato si dokáže parcela dlouhodobě udržovat svou hodnotu na vysoké úrovni. Proto každý alespoň trochu zkušenější investor nějaký ten kousek půdy vlastní.

Nedá se zničit

Zatímco dům se může zbortit vlivem zemětřesení či pod náporem povodně, pozemek případné přírodní katastrofy dokáže bez větších potíží přestát. Půdu totiž není možné jednoduše zničit, a to ani prostřednictvím velké vody. Ta se rychle přežene. Majitelé parcel se tudíž nemusí takovýchto scénářů bát.

Pozemky se dá ručit

Každý by rád bydlel ve svém, nicméně jej málokdo má našetřeno dostatečné množství financí, aby si mohl své obydlí pořídit. Proto existují hypotéky. Za ty je však nezbytné něčím ručit, a ideální jsou k tomuto účelu právě pozemky.