Jsou investice do zlatých mincí skutečně tak výhodné?

Finanční tipy

Investice do zlata si získávají stále více pozornosti i přes to, že představují  v dlouhodobém horizontu jen malé výnosy. Platí to stále a v posledních letech tento zájem ještě stoupá jak v celosvětovém měřítku, tak i na českém trhu. Investuje se buď do zlatých slitků nebo do zlatých mincí. Zlato není vhodné vnímat tolik jako výhodnou investici, ale především a způsob, jak zakonzervovat hodnotu peněz, aby se nesnížila inflací.

Mince jsou velmi specifickou investicí, která není vhodná pro nikoho, kdo se v nich neorientuje. Na rozdíl od investičního zlata není tak snadné je prodat, jelikož se musí najít vhodný zájemce pro odkup. To ovšem neznamená, že by byly nevýhodné, jejich výkupní cena je často výrazně vyšší, než u investičního zlata.

Výhoda mincí

Jsou investice do zlatých mincí skutečně tak výhodné?V případě zlatých mincí je investice výhodnější oproti zlatým cihlám či jiným předmětům ze zlata v tom, že se oceňuje nejen cena zlata, ale také umělecká a výtvarná hodnota zlatých mincí nebo medailí. Počet sběratelů umění stoupá, takže úměrně s tím roste i poptávka po uměleckých předmětech a zejména po cenných a hodnotných zlatých mincích.

Pokud někoho zajímá možné zhodnocení v kratším časovém období, může s případným ziskem počítat u pamětních zlatých mincí zhruba po dvou letech, co se vyprodají. Poté začne totiž narůstat poptávka a zájem sběratelů a investorů.

Punc a úschova

Na mince se nerazí punc jako například u jiných zlatých předmětů. Ryzost mincí je totiž dána zákonem. Pokud se razí pamětní zlaté mince či medaile, vydává se k nim certifikát deklarující především počet vydaných kusů a jejich hodnotu.


Jsou investice do zlatých mincí skutečně tak výhodné?

S rostoucím zájmem o zlaté mince pochopitelně roste i riziko jejich odcizení. Proto se vyplatí mít doma vhodné zabezpečení především v podobě zabudovaného nedobytného trezoru. Kdo nemá možnost si trezor pořídit, může využít bezpečné schránky v bance, která zájemci zaručí naprostou bezpečnost jeho investice.

Výhody investice do zlatých mincí

Jsou investice do zlatých mincí skutečně tak výhodné?Nejhlavnější výhodou je, že o hodnotu vložených prostředků nemůžete nečekaně přijít, jako tomu může být v případě nákupu akcií, krachu investičních fondů či obchodování na burze. Investice do zlata je trvalá a u investičních mincí jejich hodnota časem ještě stoupá díky vzácnosti a výtvarné hodnotě, kterou oceňují nejen odborníci, ale i běžní sběratelé.

Možnosti výkupu

Pokud potřebujete rychle peníze a chcete své investiční mince prodat, máte možnost si na internetových stránkách vyhledat společnosti, které vykupují zlato a zlaté mince. Stačí se domluvit telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu a získat potřebné informace. Obvykle jsou výkupní ceny vyšší tam, kde jste investiční mince nakoupili.