Moje taneční škola je Důvěryhodnou firmou!

Finanční tipy

Moje taneční škola je Důvěryhodnou firmou!

V roce 2013 jsem jako mladá podnikatelka založila taneční školu „Cubana“ pro děti a mládež. Počátky nebyly jednoduché, ale nakonec se mi přece jenom podařilo všechny nesnáze překonat. Takto jsem postavila svoji malou úspěšnou firmu.

První zápisy do „Cubany“ šly ztuha, stěží jsem sestavila tři taneční skupiny. Sál, který jsem měla v pronájmu byl poměrně drahý. Dohodla jsem se proto s kamarádem a nájemné jsme platili společně. Na oplátku mohl v mém sálu vést své kurzy aerobiku a jógy. Mohlo to být však pouze dočasné řešení.

Bohužel to ještě nebyl konec všech nesnází. V rozporu s mými představami zájemců o mou taneční školu stále nepřibývalo. Spíše naopak, můj podnik byl stále více ztrátový. Měla jsem tehdy dvě možnosti, buďto zakončit svoji podnikatelskou činnost, nebo zaměstnat marketingového specialistu, který by dokázal moji školu oživit. Zvolila jsem druhou možnost, i když jsem věděla že můžu ztratit ještě víc než doposud.

Pan Petr začal pracovat na marketingovém plánu pro moji školu a „stvořil jí“ celou od základů. Doporučil mi změnit logo, výzdobu interiéru a dokonce také vůni! Zorganizoval rovněž reklamní kampaň, na kterou jsem musela vynaložit další náklady. Tisk propagačních materiálů a jejich následná distribuce stály hodně. Jenom zaměstnání roznašeče letáků na jeden den stálo 300 Kč.

To však ještě zdaleka nebyl konec „tanečních revolucí“ pana Petra. Když jsem uviděla, jak žádá mé klienty, aby přinesli vytištěné reference pro školu, nevěřila jsem vlastním očím. Klienti však ochotně slíbili napsat pár pozitivních slov o mé firmě. Všechny pozitivní názory jsme zarámovali a pověsili na stěnu.

Zajímavé je, že Pan Petr také zapsal naší školu na bezplatný „výzkum ukazatele názorů“, který provádí Centrum Výzkumu Názorů Klientů se sídlem v Ostravě. V poměrně rychlém čase jsme obdrželi odpověď, že se naše firma kvalifikuje k obdržení certifikátu kvality „Důvěryhodná Firma“. Obdržený dokument jsme pověsili na čestném místě.

Operace pana Petra nepřišly na zmar. Již v průběhu prvních měsíců ode dne, kdy jsem ho zaměstnala, začalo přibývat zájemců o mou taneční školu. Dnes mohu s hrdostí prohlásit, že jsem majitelkou prosperující firmy se dvěmi tanečními sály. I přesto, že pan Petr svůj hlavní úkol splnil, a to vytvořil firmu rozpoznatelnou na lokálním trhu, tak i nadále tu a tam se na něho obracím s různými problémy.

Všem těm, kteří mají vlastní firmy dobře radím, věnujte pozornost vzhledu vašich podniků, škol a obchodů. Pokud si sami nevíte rady, obraťte se na marketingového specialistu (ne samouka, ale profesionálně vzdělaného člověka v tomto oboru). Zaručuji, že dobře zainvestované peníze se nejenom vrátí, ale rovněž přinesou velký zisk.

Aneta