O půjčce bez doložení příjmu bohužel nelze uvažovat, zákon ji zapovídá

Finanční tipy

Dnešní doba přináší skvělé možnosti, pokud si chcete půjčit peníze. Vše má ale své meze, legislativa se o něco zpřísnila a při žádosti o půjčku musíte už dokládat pravidelný příjem. Jinými slovy, musíte ukázat, že na splácení půjčky opravdu máte (resp. budete mít) dostatek volných finančních prostředků.

Bohužel, v dnešní době si bez potvrzení o příjmech oficiálně nepůjčíte

Legislativa prošla určitou změnou. Dá se říci, že už několik měsíců platí omezení pro ty, kteří jsou aktuálně nezaměstnaní a rádi by si půjčili peníze. Bez potvrzení o příjmu to bohužel nepůjde, ten je totiž vyžadován u všech firem, které oficiální cestou poskytují krátko i dlouhodobé půjčky. Je vlastně lhostejné, zda to bude příjem v podobě mateřských dávek nebo starobního důchodu, započítávají se pochopitelně i příjmy, kterých dosáhne žadatel jako OSVČ. Logicky se dostane i na zaměstnance státního či soukromého sektoru.

Už dříve šlo něco podobného obtížně, dnes už nepůjdou takové půjčky vůbec

Nebankovní půjčka bez doložení příjmů? Dříve produkt, který byl vlastně spíš okrajovou součástí úvěrového trhu. Je pravdou, že i dnes získáte úvěr poměrně snadno, přibyl však jeden důležitý dokument, jenž musí být přímou součástí žádosti. Potvrzení o příjmu, bez jakýchkoliv dalších požadavků. Může jít o příjem ze zaměstnání nebo peněžitou podporu v mateřství, to nehraje zásadní roli. Zatímco dříve se šlo určitou formou podobnému potvrzení vyhnout, a sice za cenu mimořádně vysokých úroků, dnes už taková situace nenastane. Příjem musíte odtajnit vždy, jinak se nebudete o půjčce vůbec bavit.

Trh je již přenastaven, oficiální cestou si bohužel takto nepůjčíte

K dispozici jsou samozřejmě i jiné alternativy, jako je půjčka u příbuzných nebo přátel. Nebude to ale jistě rychlé, podobný proces také stojí delší přemlouvání, takže se bude hrát hodně o čas. Proč riskovat vysokou úrokovou sazbu tam, kde by podobné potvrzení nebylo vyžadováno? Možná byste stáli sami proti sobě, sjednávat si drahé půjčky je vždy spíše na škodu. Sežeňte si práci, která vám vynese finanční příjem a doložte nebankovní společnosti, kde si chcete půjčit, že na splácení opravdu máte dostatek prostředků i do budoucna.

Půjčit si nebankovní cestou přitom není nic složitého, je pravda, že v bance po vás stále budou chtít více dokumentů a co se rychlosti týče, hraje nebankovní forma také prim. Půjčka bez doložení příjmu sice padla, ale je také pravdou, že stačí jen opravdu minimální finanční příjem k tomu, aby byl mikroúvěr ve finále schválen. Není proto důvod se obávat problémů dřív, než vůbec nastanou, dnešní doba totiž přeje připraveným a těm, kteří se nebojí ozvat s žádostí!