XTB – nakročeno k úspěchu

Finanční tipy

Pokud se začnete zajímat o obchodování na forexovém trhu, jméno XTB vám pravděpodobně nezůstane utajeno. Jedná se totiž o jednu ze světově největších brokerských společností. Působí i v České republice a široká veřejnost si ji patrně bude pamatovat v souvislosti s poměrně masivní marketingovou kampaní, mj. i z četných billboardů. Co dalšího zásadního byste o ní měli vědět, než začnete obchodovat?

XTB – tradice, síla, kvalita

Počátky historie působení brokera XTB sahají v ČR zhruba do roku 2007. Jde tedy o jednoho z nejdéle působících poskytovatelů těchto služeb na současném tuzemském trhu.

Svůj původ má v sousedním Polsku, kde vznikl o přibližně pět let dříve, než se dostal k nám, podobně jako jiný známý broker BOSSA. Od té doby si  firma dokázala vybudovat silný pozici jednoho z největších brokerů v celé střední Evropě.

Důvodem tohoto úspěchu je široká nabídka a kvalita poskytovaných služeb, ale rovněž i další akce v podobě pravidelně konaných eventů, které mají vzdělávací účely. Jsou určeny pro širokou veřejnost a účast na nich je bezplatná.

XTB broker – široká nabídka služeb, vstřícný přístup k zákazníkům

Kromě dostupných nástrojů pro obchodování oceníte i nadstandardní výhody, které při používání jeho služeb tento poskytovatel svým klientům nabízí. Mezi ty nejpodstatnější bezesporu patří kvalitní zákaznická podpora. Ta funguje v porovnání s konkurenčními společnostmi více než skvěle, neboť je dostupná nonstop. Nepřetržitá zákaznická podpora jistě nepatří ke službám dostupným u všech brokerů, v tomto směru tak XTB drží laťku značně vysoko.

 

Dostupné služby patří ke standardu, nicméně XTB se drží osvědčeného a oblíbeného. Základem se tak stala známá platforma MetaTrader 4. Není samozřejmě jedinou, k dispozici jsou i jiné alternativy. Další z nich je xStation. Zatím není příliš známá, takže pokud máte zkušenosti jen s MT4, můžete být poněkud překvapeni. Není jí totiž příliš podobná, nicméně je také velmi intuitivní a pochopení je otázkou několika málo chvil. Vybrat si tak musíte na základě svých potřeb, je tedy vhodné si nabízené platformy osobně vyzkoušet.

V případě, že zatím váháte, zda je pro vás tento broker vhodný a rádi byste se dozvěděli podrobnější informace o jím nabízených službách, nápomocný vám může být článek v magazínu IP.