Česká investiční skupina DRFG s předním evropským developerem Frontier staví logistické haly ve Wroclavi

Finance
Česká investiční skupina DRFG s předním evropským developerem Frontier staví logistické haly ve Wroclavi

Společnost DRFG započala koncepčně investiční spolupráci s anglicko-polským developerem Frontier Estates, který se téměř čtvrt století specializuje na výstavbu komerčních nemovitostí po celé Evropě. Obsahem spolupráce je kolektivní financování a development SBU (Small Business Units) nemovitostí v nejlukrativnějších byznys oblastech v sousedním Polsku. Skupina tak navazuje na úspěšnou expanzi ve sféře investičních spoluprací v oblasti developmentu.

V současné době probíhá výstavba první fáze projektu ve Wroclavi o velikosti téměř 10 000 m2 pronajímatelné plochy dedikovaných do dvanácti částí. Nachází se na ideálním místě vedle klíčové dálnice A4 propojující důležité polské lokality v jižní části země. Dokončení projektu je odhadováno na druhé čtvrtletí letošního roku.

Další dva projekty jsou ve stadiu příprav a nacházejí se ve městech Poznaň (cca 8 000 m2) a Zabrze (12 000 m2). Jejich konečná realizace se předpokládá do konce příštího roku.

Projekty v součtu tržní hodnoty takřka 30 milionů EUR

Tyto tři projekty mají velikost okolo 30 000 m2 pronajímatelných ploch a tržní hodnotu více než 30 milionů EUR.

Pro následující rok jsou v etapě příprav další tři projekty v Poznani, Gdaňsku a Varšavě s celkovou rozlohou 50 000 m2 a celkovou tržní hodnotou ve výši téměř 60 milionů EUR. Rusňákova DRFG shledává logistiku a výše zmíněný trh SBU v Polsku za vysoce perspektivní. To potvrzuje zejména velmi vysoký zájem o takový produkt ze strany nájemců a pak také výrazně vyšší nájemné než u velké logistiky.

Rekordní loňský rok na polském trhu u průmyslových nemovitostí:

  1. rekordně vysoká poptávka,
  2. rekordně nízká míra neobsazenosti,
  3. a rekordní počet dokončených nových projektů.

Skupina DRFG Davida Rusňáka dlouhodobě považuje segment investic za nejvíce poptávaný sektor, který zaujímá více než polovinu realizovaných transakcí. V letošním roce se predikuje další významný růst především z titulu mimořádné poptávky ze strany zvětšující se polské e-commerce. 

Autor: Michal Pecka